Mardin’de 30 ağustos Galebe Bayramı törenle kutlandı

Mardin’dahi 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. sene dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde planlı program, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ilbay ve Büyükşehir Uray Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Yaya Tugay Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş yoluyla çelenk sunuldu. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla bitmeme fail törende Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Yengi Bayramı mesajı okundu.

Törende günün meal ve önemini tamlayan konuşmayı Piyade Binbaşı Erman Şans yaparken günün medlul ve önemini tamlayan şiiri de Borsa İstanbul Rum Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Ilbay Demirtaş, törene katılan tören düzeni üyelerinin, vatandaşların ve merasim birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanında da tebrikat ve akseptans törenine katıldı.

Törene Ilbay Mahmut Demirtaş’ın birlikte 70. Mekanize Piyon Tugay Komutanı Sancak Vukuf Yokarıbaş, İl Güllabi Komutanı Liva İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Entelektüel Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil sosyete kuruluşları ve siyasal parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin peşi sıra 30 Ağustos Zafer Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: