Market fiyatlarına kızan rençper, tarlasındaki ürünleri nısıf fiyatına satmaya başladı!

Elazığ’bile sabık sene marketlerdeki fiyatlara kızıp tarlasına ektiği sebzelerin fiyatını yarıya indiren çiftçi, bu sene bile benzeri uygulamasını sürdürdü. Çiftçinin tarlasına gelen vatandaşlar, ürünleri kendileri toplayıp ucuza almanın keyfini yaşadı.
Elazığ’birlikte 67 yaşındaki 5 yavru babası Fethi Görmek, sefer kenarında 25 dönüm düzlük konusunda ektiği sebzelerin bire bir bölümünü toptancılara sattı.

Çakozlamak, küsurat eser için birlikte tarlasını esasen vatandaşa açtı, marketlerin yarı fiyatına satışa başladı. Tarlaya mevrut vatandaşlar, zat bahçesinden topluyormuş gibi istediği kadar tendürüst sebzeyi dalından kopararak satın alıyor. Domates ve biber çeşitlerini zat elleriyle toplayan müşteriler, hem ruhsal gerilim atıyor hem da sakim sebze almanın mutluluğunu yaşıyor.

“ELAZIĞ’A HİZMET İÇİN YAPIYORUM”

Tarlasını kar amacı gütmeden vatandaşlara açtığını nâkil Fethi Çakozlamak, “25 dönüm düzlük üzerinde kapya biber, Keban yeşil külliyen, beyaz zehir top biberleri ektim. Domates çeşitlerimiz var. Bunları ektim ve halkımıza bakım etmeye çalışıyoruz. İsteyen gelip kendisi toplayabilir. Marketlerden yarı fiyatına şeklinde satışlarımız oluyor. Kendim üretiyorum ve Elazığ’a hizmet üzere yapıyorum. Seçkin molekül kazanç üzere değil. Menfaatimizden fazla bakım için bunu yapıyoruz ve bambaşka benzeri amacımız yoktur” dedi.

“MARKET FİYATLARINA GÖRE YARI YARIYA”

Tarladan kendi sebzesini toplayan vatandaşlardan Medine Yoltay ise, “Fiyatlar berduş. Market fiyatlarına göre yarı yarıya. Akıllıca ve tabii olduğu amacıyla güzelce. Kendimiz topladık. Özge insanları de buraya nida ediyorum. Buranın sebzesi domestik ve haddinden fazla sunturlu. Bizim toplamamız ve fiyatların akla yatkın oluşu bütün” diye niteleyerek konuştu.Share: