Masa tenisinde şampiyonlar anlaşılan oldu

Liseli Çoluk Çocuk Masa Topu İl Birinciliği sona erdi. 38 takımın katılımıyla gerçekleştirilen turnuvada erkeklerde Ergin Karabacak Spor Lisesi kızlarda ise Şükrüpaşa Rum Lisesi böke oldu.

2022-2023 Yetişek ve Tedrisat Yılı Meslek Sporları çerçevesinde Erzurum’da Liseler arası Masa Topu İl Birinciliği Müsabakaları yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Meslek Sporları Şube Müdürlüğü tarafından düzenlediği Okullar arası Liseli gençler Masa Tenisi İl Birinciliği müsabakalarına 24 ayvaz 14 kız takımı koyulmak amacıyla toplam 33 mızıka katıldı.

Erkeklerde Şampiyon Ergin Karabacak Spor Lisesi

Yakutiye Spor Salonu’üstelik gerçekleştirilen Liseler arası ekol sporları Masa Tenisi Çoluk Çocuk müsabakası memleket şampiyonasında Erkekler kategorisinde 1.Olmuş Karabacak Spor Lisesi oldu. 2. İspir Rum Lisesi, 3.Şükrü Paşa Rum Lisesi 4. Mecidiye Rum Lisesi oldu.

Kızların Şampiyonu Şükrüpaşa Küçük Asya Lisesi

Liseler okullar arası Masa Tenisi Gailesiz kızlar diyar şampiyonasında birlikte ilk dörde giren takımlar mahsus oldu. Şükrü Paşa Anadolu Lisesi şampiyon olurken, Aşkale Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinci, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi üçüncü, Cumhuriyet Altını Iz Teknik Küçük Asya Lisesi dördüncü tam kayran aldı.

Yakutiye Spor Salonu’nda düzenlenen Ortaöğretim Çoluk Çocuk Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında tertip komitesi üyeliklerini İlhami Yavilioğlu, Mahmut Çağlar ve Vedat Küçükoğlu üstlendi. Turnuvada 20’ye mümasil yargıcı üstelik fariza yaptı.

38 Bando Katıldı

Masa Tenisi Antrenörleri Mahmut Edvar ile Vedat Küçükoğlu, Turnuvaya katılımın oldukça pahal olmasından etraf duydukları memnuniyeti dile getirerek, “İl Birinciliğine paydaşlık gösteren öğretmenlerimize, sporcularımıza, idarecilerimize Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Erzurum Masa Topu iklim Temsilciliği adına teşekkürname ederiz. İlimizi gruplarda temsil edecek olan ayvaz ve kız takımlarımıza başarılar dileriz. Bu şampiyonanın açık tıpkısı katılımla yapılmasına yardım sağlayıcı Cahillik ve Spor İl Müdürümüz Birdal Öztürk’e, Spor Hizmetleri Müdürümüz Ahmet Çelebi’ye, kaza müdürümüz Suat Yılmaz’a, Milli Eğitim Bilimi Müdürümüz Salih Kaygusuz ile kaza ve okul müdürlerimiz ile beden eğitimi öğretmenleri ve hakemlerimize teşekkür ediyoruz” dedi. – ERZURUM

Share: