McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını yeniden açmaya başlayacak

McDonald’s yoluyla yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya müteveccih saldırıları bitmeme ederken, önümüzdeki benzeri kaç ay zarfında ülkedeki restoranlarını yeniden açılmasının planladığı aktarıldı.

Rusya’nın saldırıları sonrası geçtiğimiz mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki kamu restoranlarını metres kararı düzlük McDonald’s, Ukrayna’daki restoranlarını baştan açmaya başlayacak. McDonald’s eliyle yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya müteveccih saldırıları bitmeme ederken, Mağribî birçok işletmenin Ukrayna’da baştan faaliyete geçtiklerine özen çekildi. Önümüzdeki beş altı kamer süresince Ukrayna’daki restoranlarını baştan açılmasının planladığı dökme açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve düzenlilik uzmanlarıyla kapsamlı konuşma ve görüşmelerin peşi sıra ve çalışanlarımızın işe dolaşım talebi dikkate alınarak baştan teferrüç kararı makbuz” denildi.

McDonald’s, ürünleri restoranlara çekmek ve çalışanları mütekâmil güvenlik protokolleriyle sahaya kalın kafalı değirmek için tedarikçilerle gelişigüzel çalıştıklarını açıklayarak, ilk namına çatışmalardan henüz fazla mahfazalı Kiev ve gün batısı Ukrayna’da restoranların baştan açmaya başlanacağını ifade etti.

Ukrayna’da 109 restoranı kâin McDonald’s, birçok restoranı yeniden açmayı planladığını belirtmedi. Ortaklık, geçtiğimiz mayıs ayında Rusya’dan çekileceğini açıklamış ve 850 restoranının çoğunu yerel lisans sahiplerinden birine satmıştı.

Rusya’nın saldırılarının başlamasını ardından Ukrayna hükümeti, ekonomisine elan fazla kötülük gelmesini engel olmak üzere işletmelerin savaştan zarar görmüş bölgelerden batıya taşınması üzere bire bir program başlatmıştı. KFC ve Pizza Hut sahibi Yum Brands, bu ayın başlarında ülkedeki az daha cümle restoranlarını yeniden açıldığını bildirmişti. – CALİFORNİA

Share: