McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını yeniden açmayı planlıyor

ABD’li çabuk servis aşçı zinciri McDonald’s, Rusya’nın saldırısından sonraları Ukrayna’de kapattığı bazı restoranlarını yeniden açmayı planladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, Ukrayna’daki insanların desteklenmesinin aynı numaralı öncelikleri olmaya bitmeme ettiği vurgulandı.

Açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve düzenlilik uzmanlarıyla şümullü müzakere ve görüşmelerin ardından, çalışanlarımızın işe deveran talebini dikkate alarak, ayrıksı işletmelerin emniyetli aynı şekilde baştan açıldığı Kiev ve batı Ukrayna’dahi gâh restoranları yeniden fora etmek için kademeli bire bir traksiyon uygulamaya değişmeyen verdik.” ifadesi kullanıldı.

Belirli benzeri tarihin verilmediği açıklamada, gelecek biraz ay ortamında ürünlerin restoranlara ulaştırılması, fiziksel ortamın müşterilere hizmete hazır hale getirilmesi, lokanta çalışanlarının yine sahaya dönmesi ve çalışanlar ile müşterilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla tedarikçilerle çalışılmaya başlanılacağı kaydedildi.

McDonald’s, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının ardından mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki cümle restoranlarını mantinota kararı almıştı.

Şirket, mayısta da 30 yılı fazla süredir zindelik gösterdiği Rusya pazarından çıkacağını duyurmuştu.

Share: