Mehmet Göker: Bu Ülkenin Kaynaklarını Tıpkısı Avuç Rantçı Çeteye Peşkeş Çekmeye Bitmeme Ediyorlar

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Saylav Mehmet Göker, “Kentet Çete’ye nida usulüyle verilen münakasa miktarı 200 bilyon liranın çok çok üzerinde. Yani bizleri görmezden gelip aynı avuç getirimci çeteye bu ülkenin kaynaklarını peşkeş çekmeye bitmeme ediyorlar” dedi.

Mehmet Göker, partisinin Burdur Suret kaza olağanüstü kongresine katıldı. Burkent Cumhuriyet Altını Yaşam Merkezi’nde esbak yapılan ve 2 adayın yarıştığı kongrede, CHP Burdur Model İlçe Başkanlığı’na İlyas Divarcı seçildi.

Göker, meclis başkanlığını yaptığı kongrede şunları söyledi:

“Gelinen yasakçı itibarıyla bizler evlere giremesek da doğal gaz faturaları giriyor. Fellah mazotuyla, gübresiyle ödüyor; esnafımız DEMET-KIRAT primiyle ödüyor. ve esnafımıza bilinmeyen vecibe ötelemesi, geçen hafta bütçede de geldi, bu hafta değerlendirilecek, kısaca 2 bilyon euroluk bir namus borcu 2043 yılına ötelenebiliyor. Yine bütçede ati, Sayıştay raporlarında var; Beşli Çete’ye çağırma usulüyle verilen ihale miktarı 200 milyar liranın çokça haddinden fazla üstünde. Yani bizleri görmezden gelip bu ülkenin kaynaklarını ayrımsız avuç getirimci çeteye peşkeş çekmeye devam ediyorlar.”

Share: