Mehmet Göker ve Burdur Belediye Başkanı Ercengiz, Akarsu Taşkınından Engel Gören Vatandaşları Müzakere Etti

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Reisi Yüce Orkun Ercengiz ve CHP Bucak İlçe Örgütü’yle Kenar ilçesine ilişkin Boğazköy’de yaşanan su taşkınından kötülük gören vatandaşları mülakat etti. Boğazköylü müstahsil, “Bu dereyle on paralık ilgilenen bulunmayan. Şevket istese dağları yarıp gidiyor. Hayvanat yatamıyor. Ben zor durumdayım” dedi.

CHP Burdur Mebus Göker ve Komutan Ercengiz, CHP Köşe İlçe Örgütü’yle su taşkınının yaşandığı Nahiye ilçesine sınırlı Boğazköy’de incelemelerde bulundu. Göker, burada şu açıklamayı yaptı:

“VATANDAŞLARIMIZIN BU ÇARESİZLİKTEN KURTARILMASI GEREKİYOR”

“2 dolaşma önce ve temas yıl devam eden üst üste köylümüzün mağduriyetine faktör olan ve tıpkı makule kerem vasıtasıyla, hükümet yoluyla gereği yapılmayan, tashih edilmeyen derenin önünde vatandaşlarımızla birlikteyiz. İlçe örgütümüzle birlikte vatandaşlarımıza önceki olsun diliyoruz. Fenomen yerinden tıpkısı yol henüz yetkililere sesleniyoruz, köylümüz bu yüzyılda bunu sürdürmek zorunda değil. Ayrımsız dakika geçmiş derenin düzelti edilerek vatandaşımızın bu çaresizlikten kurtarılması gerekiyor.”

“DEĞME YIL BUNUN YÜZ KERE YAŞANMASI KARYE HALKINI KIYGIN ETMEKTEDİR”

Akarsu taşkınından kiygin olan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Ercengiz ise “Facia tabii kaçınılmazdır. Ama afete önlem kabul etmek yöneticilerin sorumluluğudur. Burasıyla ilgilendiren bire bir faaliyet kategorik yapılmalıdır. Oran Akarsu İşleri Yazıhane Müdürlüğümüz burada bir mücahede yaparak vatandaşlarımızı bu taşkından korumalıdır diyerek düşünüyorum. Sanıyorum sunma gelişmemiş beş altı içerisinde bu emek yapılacaktır. Zira herhangi bir sene bunu yüz kere köylerimizin muammer olması buradaki köy halkını mağdur etmektedir. Gereğinin yapılmasını kâm ediyoruz” diyerek konuştu.

“ŞEVKET İSTESE DAĞLARI YARIP GİDİYOR”

Ahırı akarsu zarfında mütezayit Boğazköylü Hakkı Özdil ise “Tığ burada tahakküm durumdayız. Allah için evet. Bu dereyle tek ilgilenen bulunmayan. Mehabet istese dağları yarıp gidiyor. Zooloji yatamıyor. Ego tahakküm durumdayım. Benim kabilinden birçok yaşama print durumda” diyerek konuştu.

Share: