Melikgazi’nin mahmul dolu güzeşte yaz kursları sona erdi

Melikgazi Belediyesi’nin El Terbiye Müdürlüğü ile gelişigüzel 250 derslikte ve 120 öğretmenle 12 bin kişiye terbiye verdiği yaz kursları sona erdi.

Birçok ayrımlı branşta açılan yaz kurslarına katılan torunlar ve çoluk çocuk için kapanış programı düzenleyerek füru ve aileleriyle tıpkısı araya gelen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Ahali Yetişek Müdürlüğü’müz ile gelişigüzel 250 derslikte ve 120 öğretmenle kül 12.000 kişiye eğitim bilimi verdik. Komple dolu etkinliklerle güzeşte aynı dönemin ardından Yaz Kurslarımızın kapanış programını gerçekleştirdik. Değişik branşlarda açılan kurslara katılan torunlar ve çoluk çocuk aynı yandan yaz tatili boyunca öğrendikleri hünerleri sergilerken, benzeri yandan da hatim sevincini yaşadılar. Kapanış programımız çağ boyu çocuklarımızın hazırladığı etkinliklerle komple kırcı geçti. Palyaçolar, sihirbaz, skeçler, yarışmalar, ahali oyunları, futbol turnuvası, taekwondo ve Jimnastik gösterilerinin saha aldığı programda çocuklarımız öğrendiklerini sergiledi. Çocuklarımız seçme yıl olduğu kabil bu yaz döneminde üstelik bir nice alanda hem eğlendi hem dahi öğrendi. Gençliğe yatırım geleceğe yatırımdır. Gençler bizim geleceğimiz. Bizlerde şehremaneti olarak onların sosyalleşmesi, bilgisini artırması ve tıpkısı zamanda eğlenmesi amacıyla aynı çokça etkinlik ve program düzenliyoruz. Onlar amacıyla çalışmaya devam edeceğiz. Evlatlarımızın mutluluğu, huzuru ve geleceğe hazırlanması için çalışıyoruz. Tüm çocuklarımızı tebrik kartı ederim” dedi.

Programda birde ayak topu turnuvası düzenlendiğini belirten Başkan Dr. Palancıoğlu iki takımın karşılaşmasını izleyerek, “Melikgazi Belediyesi Yaz Ayak Topu Okulları beyninde planlı turnuvada geçtiğimiz hafta Melikgazi Cup 2022 eliminasyon maçları yapılmıştı. Finale kalan Tınaztepe ve TOKİ takımı arasındaki kalburüstü mücadeleyi birlikte izledim. Çocuklarımızın sporlar ilgilenmesi çok makro. Turnuvayı kazanan Tınaztepe takımına kupasını birlikte sunma ettik. Maşallah ayrıntılar çok başarılı. Kendilerini tebrik kartı ediyorum” diye konuştu. – KAYSERİ

Share: