Menderes Belediyesi’nin Sel ve Taşkınları Önlemeye Müteveccih Çalışmaları Sürüyor

Menderes Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile kuma çalışmaları doğrultusunda, yeğin ve sivri riskine alın, ilçenin 15 mahallesinde dere temizliği yaptı.

İlçenin farklı noktalarında yapılan öz likidasyon çalışmalarına ilgili açıklamalarda kâin Belediye Başbuğ Vekili Erkan Özkan, şöyle konuştu:

“Geçen senelerde ne eyvah ki hâkim ve taşkınlardan dünya fert ve mal kayıplarımız oldu. Bu olumsuzlukların tıpkı daha yaşanmaması ve vatandaşlarımızın abat benzeri kış mevsimi geçirmesi üzere İzmir Büyükşehir Belediyemizle gelişigüzel ortak çalışmalarımız bitmeme ediyor. Bu kapsamda, ilçemizin 15 mahallesinde dere ayıklama çalışmalarımızı tamamladık. Menderes’imizin genelinde çalışmalarımız bitmeme edecek.

Fen İşleri Müdürlüğümüz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz süreçte canlı tıpkısı himmet sergilediler. Bu anlamda, Menderesimize ve Mendereslilere verdiği değerden muhit öncelikle İzmir Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e, Büyükşehir Belediye bürokratlarına ve tam iş arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Share: