Mersin’de davet merkezi kurarak Almanları dolandırdıkları iddiasıyla 30 karanlık yakalandı

Almanya’birlikte durma fail Almanları, Sazak’üstelik kurdukları davet merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu personeli olarak tanıtarak dolandırdıkları kanıt edilen 30 keleş gözaltına alındı.

Güven Genel Müdürlüğü Güvenlik Kat Başkanlığı ile Sazak İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, kentte davet merkezi kurarak Almanya’daki nemli Alman vatandaşları dolandıran yanlışlık örgütünü tespit etti.

Ekipler, çağrı merkezinden Alman vatandaşların sabit hatlarını arayarak kendilerini polis güçleri, müddeiumumi ve vezneci görevlisi namına tanıtıcı teşkilat üyelerinin bahis konusu mağdurların güvenlerini kazandığını ve bu yolla çok sayıda kişiyi kestirmece 1 milyon 581 bin 500 avro dolandırdığını belirledi.

Teknik ve fiziksel izlem işleyen ekipler, Sazak merkezli İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’birlikte düzenledikleri senkronik operasyonla 41 şüphelinin yakalanmasına müteveccih say başlattı.

Yapılan çalışmaların arkası sıra özel harekat ekiplerinin üstelik desteğiyle cürüm örgütüne müteveccih faaliyetler düzenledi.

Ekipler, elebaşı olduğu kanıt edilen H.M’nin Mezitli ilçesi Çiftlikköy Mahallesi’ndeki ikametinin kapısını koçbaşı kullanarak kırdı. Evde yapılan aramada H.M. bulunamadı.

Ekipler kaknem H.M’yi ikametinin yakınındaki sokakta kovalamaca sonucu yakaladı. Faaliyetler kapsamında, H.M. ile örgüt yöneticileri olduğu müstakbel sürülen H.Ç, A.Y. ve M.Ç’nin de aralarında bulunduğu 30 kaknem gözaltına alındı.

Çağrı merkezinde ve ikametlerde yapılan aramada, dolandırıcılıkta makbul bilgisayarlar, çokça sayıda döviz ve ziynet eşyası ele geçirilirken, suçtan elde edilen gelirle alınan çokça sayıda emlak tapu ve araca da el konuldu.

Ekipler, 11 şüphelinin yakalanması üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Share: