Meteoroloji’den İstanbul’un da içinde olduğu 5 bölgeye boğanak yağmur uyarısı

Türkiye’nin birçok bölgesinde faal olan ısıdam ve nemli gelgel vatandaşları bunaltırken Meteoroloji’den bu hafta için serinletici ayrımsız bilgi geldi. Meteoroloji Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak ülkemizin şimal ve bağırsak kesimleri ile Gün Doğusu Akdeniz’in parçalı ve düz kayran haddinden fazla bulutlanmış, Doğu Akdeniz, Şark Karadeniz’in çöz kesimleri, Şark Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve şarki, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın yıldız kesimlerinin yerel girmek üzere bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı, özge yerlerin az bulutlu ve kategorik geçeceği anlayış ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi günü albeni durumunun modüler bulutlanmış, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve şark kesimlerinin domestik tutmak için bora ve gök ses sağanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

SALI HAVA RAPORU NASIL OLACAK?

Hava Bilgisi’nin 5 günlük albeni anlayış raporuna bakarak salı günü Marmara Bölgesi’nde asuman gürültülü bora yağış bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sağanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Farklı bölgelerin birkaç bulutlu ve ayan geçeceği oranlama ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA ŞARTLARI

Marmara Bölgesi ve Veli Bölgesi’nde gök patırtılı bora yağış beklenirken İç Rum’üstelik dahi bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Perşembe cuma namazı ise Marmara Bölgesi ve Veli Bölgesi’nde asuman patırtılı sağanak yağış beklenirken İç Küçük Asya’de üstelik boğanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök gürültülü sağanak yağmur bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli tıpkısı değişiklik olmayacağı, genellikle sezon normalleri civarında, çöz ve şimal kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği hesap ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde günindi ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, ara sıra ölçülü kuvvette esmesi bekleniyor.Share: