Meteoroloji’den Maşrık Karadeniz’deki 4 İl İçin Sağlam Yağmur Uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de ferda üzere sağlam yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada dört yer için “Yeğin, seylap, sebep, göçü, domestik yoğun yağışı, gelişmemiş kesiksiz fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir” uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Gün Doğusu Karadeniz kıyılarındaki illerde erte amacıyla kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Hava Bilgisi’den yapılan izah şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre, yarın (Aksata) sabah ilk saatlerden itibaren Şarki Karadeniz kıyılarında görülecek boğanak ve asuman curcunalı bora yağışların, Giresun’un doğu, Trabzon’un batı ve maşrık ilçelerinde akva (25-60 kg/metrekare), Rize çevrelerinde çok akva ve üzücü (60-110 kg/metrekare),  Artvin’in yaka kesimlerinde kayran saha sivri (110 kg/metrekare üst) olması beklendiğinden dominant, su baskını, saika, kayşa, domestik mahmul yağışı, kısa sürekli sıkıntı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: