MHP Genel Başbuğ Yardımcısı: 2023’te şayet farklı tıpkı husus olursa bugüne büyüklüğünde elde edilen kazanımlar ağız ağıza gidecektir

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Karakaya, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Ifade ve Işıma Programı” kapsamında Çorum’un Laçin ilçesindeki tıpkı kıraathanede partilileriyle tıpkısı araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi sızırmak ve vatandaşlara yansımak için başlatılan toprak ve diyar toplantılarını tamamladıklarını, ilçe ziyaretlerinin de ayrımsız hafta içinde tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE DESTEK VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK yıldırı örgütüne karşı verdiği mücadelenin yer aldığını belirten Karakaya, “Bugün TBMM’bile PKK’nın kolu, uzantısı olan benzeri politik partinin temsilcileri çıkıp ekonomi konuşabiliyor. ‘Ulus tembel, kavim aç, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor amma bire bir Tanrı’ın kulu de demiyor kim ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre destek veriyorsunuz. Bu kavim dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, bir de sizinle, PKK ile mücadele etmek amacıyla trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin çıkışlı ağızları, 40 yılda PKK yıldırı örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Terör örgütlerine karşı Suriye’dahi üstelik operasyonların sürdürdüğünü hatırlatan Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe tahsis etmek zorunda kalmasa zaman hiç dış borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, yıldırı örgütü FETÖ’nün dahi Türkiye’nin ekonomisine çok uymazlık verdiğinin altını çizdi.

“BU VERIŞ SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA VADI ALIR”

Topluluk İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Ulus İttifakı’nın ise adayının galiba olmadığını nâkil Karakaya, “Bu pazar seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Cumhur İttifakı mı, Budun İttifakı mı denildiğinde kimin birlikte vadi alır? Ulus İttifakı diyenler Allah rızası amacıyla umum kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, degaje ve kesin. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden sağ açıklık yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin beraberinde vadi alır? Bizim kazançlı adına sıkıntımız ne? Yıldırı belalarından ayrılmak. Ekonomi için birlikte erinç için bile bu muktezi.” diyerek konuştu.

ABDÜLHAMİD EĞLEK MUAYENE GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, bakir dünya düzeni teşekkül sürecinin bitmeme ettiğini, Türkiye’nin Suriye’bile operasyonlar yaparak, Abdülhamid Han Tetkik Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Dünya düzeninin ortamında ben da varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin aks değiştirdiğine dikkati çeken Karakaya, şöyle devam etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü çıplak amma tıpkısı aks değiştiriyor. Acun aks değiştiriyor. Şuradan apayrı yola geçe bir araba lüzum istemez sallanır, az buçuk yavaşlarsın, titiz geçersin. Sonra üstelik otobana çıkacaksın. Bunun için da zamana ihtiyaç var. Nedeniyle şuan ki proses Türkiye’yi üretime sevk eden aynı bina. Gelişigüzel özdek güllük gülistanlık demiyoruz, olması bile benzer değil ama iyiye gidiyor. Dünya düzeni içinde Türkiye hezel sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 KEZ HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından çok yetişkin olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, sıradan ülkenin geleceği. 2023’te eğer değişik benzeri şey olursa, bugüne büyüklüğünde elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu büyüklüğünde açık söylüyorum. O periyot, 15 Temmuz’bile Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Umumi Komutan’ımız ‘Evet tığ bu arabayı buradan çıkarırız amma bu araba bu motorla kat almaz, ilk bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu gerekçe ile daha bir bir sistemdir. Zımnında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’bile arz beş altı 3 defa hükümet gider gelirdi. Gelir miydi onu de bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı Ganyan masada Türkiye’nin bozuk sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Benzemek olabilir değil. Böyle tıpkısı şey yok, münasebet kandırıyorsunuz milleti. Şeş koalisyonlu, artı birileri var. İçişleri politikasında, düzenlilik politikasında be Meral Akşener, acaba CHP ile aynı anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini akseptans ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan hakeza tıpkı şeye geldiğinde bu ülkeyi şüphesiz yöneteceksiniz? Biriniz diyecek ki ‘Suriye’dahi leşker kalsın.’, diğeri diyecek kim ‘Çıksın.’ Biri diyecek kim ‘PKK ile mücadeleye bitmeme.’, başkası diyecek kim ‘Biraz uzaklık verelim evet de yapmayalım.’ Alelhusus namzet belirlemiyorlar kim kamuoyu aday tartışıyor. Namzet belirlenince hangi olacak? CHP’nin söylediği arasında. HDP bunların yanında. HDP olmasa zahir kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Zat partilerinin içlerinde bile fikir konusunda birbirlerine mail değiller.”

Share: