MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Çap Bahçeli, “S-300 albeni savunma sisteminin F-16 kavga uçaklarımıza sevkitabii kilidi atması, parasız ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim benzeri hırsızlık ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Merkez Umumi Heyet (MYK) ve Eşkal Sıkı Düzen Oturmuş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği matbuat toplantısında, gündeme ilgili açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne büyüklüğünde Kavim İttifakı’nın bölücü terörle arasına küşayiş koymadığını, tek milli meselede duyarlılık göstermediğini, dayanım ve dirayet sergilemediğini rapor fail Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Gökçe Vatan’daki beka mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

“Antrparantez buna cebin alerji duyduğu, hazım zorlukları çektiği herkesin bildiği acıklı ayrımsız gerçektir. Yunanistan tabii bardağı taşırmak için elinden mevrut tacizleri sahnelemektedir. S-300 Albeni Defans Sistemi’nin F-16 cidal uçaklarımıza radar kilidi atması, parasız ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim bir haydutluk ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu içgüdü kilidinin NATO misyonu çerçevesinde görev icra fail çekişme uçaklarımıza atılması birlikte meselenin ayrımsız başka anlamlı boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilgilendiren gereğini çarçabuk fethetmek zorundadır. Radar kilidi atan Yunanistan, kural ve ahbaplık ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, darbe menzilinin içine yuvarlanmıştır. Bilcümle dahi bu sırada, ABD kongresinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’birlikte dile getirdiği, ‘Türkiye Doğu Akdeniz’de sunu balaban tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Ana önemli tehdit Yunanistan’ı askeri cins haline getirip Türkiye’ye cebe doğrultmasını kışkırtan ve bunun için askeri yığınak özne KUL’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin temas kalem ihtimale hep milli kırıcı unsurlarıyla hazır olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve ferman haklarını zedeleyecek, bozma edecek, zaafa uğratacak hiçbir dayatmaya üzeri eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Umumi Başkanı ve düşkünlük ittifakı bile bu gelişmeler karşısında siyasi pozisyonunu ve kimin birlikte durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Milliyetçi Akım Partisi maada milli aynı siyasal ittifakın, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına içten inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Halk İttifakı haddinden fazla şükür bunun tavizsiz güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dün açıklanan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri arasında bildirme yüksek tahaccüm kaydeden iki ülkeden birisi olmasından şişman sevinme duyduğunu vurgulayan Bahçeli, konuşu deşarj ve toparlanmanın tezelden ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen tehalüf partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Saylav Umumi Seçimlerine yabansı benzeri adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına belen fail Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki yaklaşık 9 aylık sürede strateji ve temin edilecek önemli hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla yüz yüze kontak ve bildirişim gönül seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Adım Etap 2023’ çalışmalarımız toprak ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya intihap gününe büyüklüğünde devam edilecektir. ‘2023’e Makul: Aday Muhtemelen, Karar Net’ temalı kilitsiz küreksiz çekicilik toplantılarımızın ilki Sivas şekil girmek suretiyle Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve değerli vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Eylül Aksata günü gerçekleşecektir. Çıplak çekicilik toplantılarımız tespit edilmiş illerimizde kalan aynı şevkle yapılacak, aynı zamanda ihtiyaç zahirî olursa salon toplantıları üstelik planlanacaktır. Reisicumhur adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın yeniden seçilmesi üzere fevkalbeşer tıpkı mücahede gider edilecektir. 28’inci dönme TBMM’de milletvekili sayısını ve panel desteğini sunma çoklaştırmış Milliyetsever Akıntı Partisi’nin varlığı da kesin hedefimizdir. Bunun birlikte Topluluk İttifakı’nın TBMM’de kanunuesasi değişikliğini sağlayacak kalifiye çoğunluğa ulaşması aynı gayrı tartışma götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, çevik ve sabotajlara doğrulama olmadan götürümlü, vicdanlı ve ilkeli şekilde mutlu mücadelesine devam edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, on paralık kimseyi ötekileştirmeden, herhangi bir insanı Allah’ın kutsal aynı emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini anlatım fail Bahçeli, “Ulusalcı Debi Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, vazıh yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri mahcup etmemesidir. Himmet bizden, tevfik Allah’tandır.” diye niteleyerek konuştu.

(Bitti)

Share: