MHP MYK Üyesi Pehlivan: Cumhuriyet atalarımızın emanetidir ve bu güç emin ellerdedir

Türkiye Cumhuriyet Altını’i Devleti’nin kuruluşunun 99. Sene dönümü nedeniyle Ulusalcı Hareket Partisi Hat Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Burak Pehlivan niyet yayınladı. Güreşçi mesajında, “Cumhuriyetimizin temellerini canlarıyla bizlere kişi fail Başta Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları başlamak üzere oylumlu ordumuzun aziz şehitlerini bu vesileyle rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Cumhuriyet Altını kazanımlarının Türk yurduna işve kattığını ve Cumhuriyet Altını’in kurulmasında ve Türk yurdunun emperyalistlerden uzaklaştırılmasına çevirici olan makro Türk ordusu mensubu Şehitlerimize yağmur dileyen MHP MYK Üyesi Burak Güreşçi, “Halas savaşında verdikleri destani mücadele ile kül ülkeye kahramanlık örneği sergileyen Efelerin diyarı Aydınlı hemşerilerimizi bu milli gününü arz içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Dünya tarihinin sunu dokunaklı, sunu şanlı, arz nadir sayfalarının Türk tarihine ait olduğuna inandığını tamlayan MHP MYK Üyesi Burak Pehlivan, “İnsanlığı hangi cihetinden ele alıp korumak isterseniz isteyin karşınıza gine eren ecdadımızın lahut emanetleri çıkacaktır. Batı’nın kendini tanıt ve sömürgelerini ağırlık altına ahiz gayesi ile yazdığı tarih sayfalarını değil, tarihin hakikat yerine yazıldığı sayfaları incelerseniz Ölçülü Asya’dan başlayıp günümüze dek Türk tarihi, yaşanılan onca zor ve sıkıntıya karşın şanla, şerefle dolu sayfalardan ibarettir. Istiklal ve özgürlüğünden tek ödünleme vermeyen, temas ne şart altında olursa olsun bu ermiş milletin gönderden tek düşürmediği oylumlu Ay Yıldızlı Bayrağı, gene sonsuza dek afi ve şerefle taşınacak, mazlum milletlerin sesi ve umudu olmaya bitmeme edecektir. Türk halkı amacıyla Cumhuriyet Bayramı, milli angajman ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın art düzeye çıktığı milli bayramlarımızdan birisidir. Cumhuriyet bize atalarımızdan ayrımsız emanettir ve bu emanet bile güvenli ellerdedir” ifadelerine yer verdi. – AYDIN

Share: