MHP’li Özdemir, Kayseri’de “Yavaş Yavaş 2023” programında konuştu Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, 6’lı masayı eleştirerek “Millete kıtlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 ya üstelik 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine benzeri bakmanızı istiyorum. Derdiniz milletin açlığıysa sizin başka tıpkı şey yapmanız geçişsiz.” dedi.

MHP Kayseri İl Başkanlığından yapılan yazılmış açıklamaya göre, MHP’nin “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Üslup ve Tavzih” programı, Özvatan ve Sarıoğlan ilçelerinde gerçekleştirildi.

Özdemir, programlarda yaptığı konuşmada, CHP’nin izlediği siyasetle Türkiye’nin milli güvenliğini yıldırma ettiğini savundu. “Atatürk’ün partisi” olduğunu argüman eden CHP’nin, Atatürk’ün hep ilkelerinden uzaklaştığını, başta PKK, FETÖ ve DHKP/C gelmek amacıyla metin çok terör örgütü ile aynı safta buluştuğunu öne süren Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’birlikte CHP’nin izlediği siyasette hedef edilen bahis nedir, diye niteleyerek şöyle bire bir baktığımızda, toplumdaki huzursuzlukların arttırılması, milli ilişki ve beraberliğimize kasteden terör örgütlerinin medar ve alan kazanmasına müsaade edilmesi, özellikle üniversiteler atılmak üzere haddinden fazla serbest ayrımsız sahada anarşizmin yeniden canlandırılması ve ayrımsız zamanda tutum ile alakadar gündemlerini üstelik dikkate aldığınızda ortalık spekülasyonu dahi yaparak vatandaşımızın huzurunun tümden kaçırılması eylemlerinin tamamını içerdiğini görüyoruz. Bunun bile akıllıcasına olmadığını hikâyelemek geçişsiz. Dolayısıyla CHP sergilediği bu siyasal metot ile beraber ayrımsız bakıma Türkiye’nin milli güvenliğine bile zılgıt oluşturmaya başladığı gerçeğini bizlere göre göstermiştir.”

“HDP ile alay malay giriştikleri tıpkısı katılım süreci var”

Özdemir, 6’lı masada yaşanan son gelişmeleri dahi değerlendirerek “mezellet ittifakı” adına tanımladıkları partilerin aylardır benzeri araya geldiklerine ve 6-7 telaki gerçekleştirdiklerine belen etti. Bu süreçte hükümetin görevi başında, vatandaşın yaşadığı temas soruna hal bulma noktasında çaba gösterdiğini vurgulayan Özdemir, şöyle konuştu:

“Millete açlık edebiyatı yapanların gerçekleştirdikleri 6 ya da 7 buluşmada yedikleri yemeklerin menülerine aynı bakmanızı istiyorum. Derdiniz milletin açlığıysa sizin başka benzeri öz yapmanız lazım. Milletin huzuru kaçıracak biçimde, it canlı haddinden fazla yıldırı örgütünün fethetmek istediği biçimde, bu milletin huzuruna, istikrarına kastedecek söylemlerden kaçınmanız lazımdı. Bunu yapmadınız. HDP ile gelişigüzel giriştikleri ayrımsız katılma süreci var. Buna yer başından beri ‘Bu politik partiyle ortağız’ diyemiyorlar. Aynı büyükşehir belediye reisi çıkıyor, PKK yıldırı örgütünün politik uzantısı, HDP’nin başındaki isimle müteallik medih meşbu sözler söylüyor. Benzeri isme İP’in başındaki hanımefendi ‘kahvaltı masasında karşılaşmak bizi bahtiyar eder.’ diyor.”

MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak ise teşkilatlarla gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını ifade ederek çalışmayı perestiş kabul fail, milli ve manevi değerlere ehemmiyet veren, hizmette fedakarlıktan kaçınmayan bir davanın takipçisi olduklarını aktardı. İncetoprak, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın stabil zaferini bilcümle alay malay kutlayacaklarını kaydetti.

Özdemir, MHP Umumi Başkanı Kerem Bahçeli’nin Kayseri’bile 18 Eylül Iş haset gerçekleştireceği mitinge tam vatandaşları nida etti.

Share: