MHP’Lİ YILDIRIM: EKONOMİNİN PROBLEMİNİ ÇÖZECEK TOPLULUK İTTİFAKIDIR

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Yaşar Sebep, “Ekonominin, enflasyonun ve hayat pahalılığının problemini çözecek Halk İttifakıdır, Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bundan kimsenin endişesi olmasın” dedi.

MHP’nin ‘Girişim Adım 2023 Köyüm Benim’ Toplantıları sürüyor. Bu kapsamda MHP Umumi Komutan Yardımcısı Yaşar Sebep ve beraberindeki heyet Elazığ’a geldi. 3 dönüş boyunca 17 ayrımlı adreste devam edecek olan toplantılarda vatandaşlarla aynı araya gelinerek sevgili ve talepleri dinlenecek. Merkeze ilişkin Poyraz köyünde kocabaşı ve vatandaşlarla ayrımsız araya gelen Genel Başbuğ Yardımcısı Yaşar Sebep burada açıklamalarda bulundu.

‘EKONOMİNİN PROBLEMİNİ HALK İTTİFAKI ÇÖZECEK’

Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Saika, serencam 40 yılın yer şişman enflasyonunun ortaya çıkmasıyla maltalık pahalılığının başladığını belirterek şunları söyledi:

“Bu Türkiye’yi yönetenlerin beceriksizliğinden yahut yeteneksizliğinden değil, bu dünyadaki bizim kontrolümüzün dışında gelişen hadisat bizi buraya getirdi. Bunlar çözülecek mi? Çözülecek elhamdülillah. Haziran ayından beri tehlikeli şekilde memurumuza, emeklimize enflasyona bakarak bindirim verildi. Bu sene Türkiye çiftçisinin ilk defa ben fiyatları beğendiğini, kabul ettiğini gördüm. Tanrı baht ederse Aralık’tan itibaren bile inşallah şişkinlik aşağıya makul çekilecek, asgari ücrete dahi pahalılık oranında bindirim ati, memura bile emeklimize bile vacip iyileştirmeler yapılacak. Bunlar düzelir amma politika yapıyoruz takdir edersiniz ki siyasette bunlar kullanılır. Bunu bütün beraber gördük. Ocak ayının 15’inde bağırır Kılıçdaroğlu. ya efendim domatesin kilosu 15 teklik 20 teklik, salata kaç teklik biliyor musunuz? Sülale ayının 15’i diz boyu kar var, vaktiyle familya ayında domates mi olurdu? Amma demin bedel yarar, sandığı getirin, yönetemiyorsunuz seçime gidelim. Peşi Sıra bile o domatesi ucuza yapım edileceğini söylemez. Kavala sebep içeride, Demirtaş neden çıkmıyor? Gelir bahis oraya, dolana dolana tutum kullanılır. Yurttaş çöpten besleniyor diyerek çırpıntı yapılır amma ana meseleye dirimlik. Oranın temel meselesi bile Kavala’yı ve Demirtaş’ı içeriden çıkarma. Ekonominin, enflasyonun, sahn pahalılığının problemini çözecek Halk İttifakıdır, Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Bizim endişemiz şu; Türkiye Büyük Kavim Meclisi’ndeki partilerin kâffesi ülkeye bakım üzere kurulmuştur, bir tanesi aut; HDP’nin anca benzeri derdi yoktur o PKK’nın partisidir, Türkiye’yi sökmek için kurmuşlardır. HDP’yi anladık o PKK’nın partisi. PKK’nın gayesi ne? Türkiye’yi bölme, tahrip, onu biliyoruz amma Cumhuriyet Altını Ahali Partisi’nin, İYİ Parti’nin, PKK’nın partisinin arkasında ne işi var. Biri Atatürk’ün partisi, biri üstelik kendini en iyi milliyetçiliği olduğunu sav edenin kurduğu öğür. 200 birey ile kurdu 180 emanet gitti. Şimdi arzumuz şu; önümüzde de tıpkısı intihap var ve bu seçimde bile aynı değişmeyen vereceğiz. Bizim adayımız anlaşılan, kararımız nettir. Sizden istediğimiz önümüzdeki seçimlerde, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek istiyoruz, Halk İttifakına bindi istiyoruz.”

Share: