MHP’nin ‘Anlatma ve Aydınlatma’ toplantıları Batman’da bitmeme ediyor

Ulusalcı Akım Partisi’nin (MHP) “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Rum-Üslup ve Işıklandırma Toplantıları” programları dahilinde Batman’a gelen Umumi Kâtip Yardımcısı ve İzmir Mebus Tamer Osmanağaoğlu, Sason ilçesinde güç bağ ile karşılandı.

Sason ziyaretinde kaymakamlık girişinde MHP Sason İlçe Başkanı Fikret Delicesine, AK Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım ve haddinden fazla sayıda partili vasıtasıyla karşılanan MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, ilçede geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp aksesi sonucunda hayatını kaybeden MHP sakat ilçe başkanı İhsan Yalçın’ın ailesi ile bire bir araya gelerek mebde sağlı dileğinde bulundu. Arkası Sıra Asayiş korucularıyla dip bölgesinde bir araya mevrut Osmanağaoğlu, orada kâin güvenlik korucularıyla benzeri süre ahbapça etti. Sohbetinde asayiş korucularının bölgede öncü lüks konumunda olduğunu tamlayan Osmanağaoğlu, Batman ve kasaba illerinde PKK’lı teröristlerin yavaş rüyası haline gelen asayiş korucularının şahıs haklarının iyileştirilmesi konusunda MHP’nin çalışmaları olduğunu söyledi. Peşi Sıra kaza merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Osmanağaoğlu, İlçe meydanında vatandaşların sevgili ve taleplerini kulaktan orada bire bir müşavere yaptı. Konuşmasında Altılı Ganyan masanın etrafında toplananların daha kendi sorunlarını çözemediğini belirten Osmanağaoğlu, “Bunlar henüz öz içlerinde habitat düzenini çözememişken ülkenin sorunlarını şüphesiz çözecekler. Bunlar şu anda neyi konuşuyor biliyor-musunuz. HDP’yi alsak kimleri kızdırırız, almasak birtakım gücendiririz. Bunlar, bunun hesabı içindedir. Bunların projeleri, hayalleri bulunmayan. Bizim MHP kendisine adayımız anlaşılan, yolumuz galiba. Halk ittifakı ile misil yürümeye bitmeme edecek, ülkeye bakım üstüne birlikte yorulmadan koşmaya devam edeceğiz. Yıllarca kendilerini Kürtlerin temsilcisi yerine adlandıranlar Batmanlı kardeşlerime zarardan apayrı ne verdiler. Bu ilçede birçok şehit var bunlar bunu biliyor mu? Biz, bunların ağa babaları olan PKK’yı üstelik hamdolsun bitirdik, bitirmeye devam edeceğiz. Biz bunu Batmanlılar ile gelişigüzel başaracağız. Imdi ne kaçacakları yerleri kaldı, nede onlara yardım ve karyola edecek kimse nede kandıra bilecekleri vatandaş kaldı” dedi.

İlçedeki ziyaretleri dahilinde Sason Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma ve Tesanüt Derneği ile Yücebağ Güvenlik Korucuları Derneğinde şehit yakınları ve Asayiş korucularıyla bire bir araya gelen Osmanağaoğlu, iki şehit kardeşi Mutalip Çelik’ten derneklerin yürüttükleri işler için vukuf aldı. Bilgilendirme konuşmasında bölgenin huzurunu düzenlilik korucularına borçlu olduklarını belirten Polat, korucuların bir nice talebinin karşılanmadığını ve bu taleplerin karşılanması amacıyla MHP’nin mecliste gündeme getirmesini kâm etti. İlçe ziyaretleri dahilinde son namına şehitliği mülakat ederek orada yakarış eden Osmanağaoğlu, henüz sonradan ilçeden ayrıldı. – BATMAN

Share: