MHP’nin seçme hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı Alicenap Dik, 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Mebus Genel Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalman, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün idrak edileceği 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Saylav Genel Seçimleri dolayısıyla teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bütün politik birikim ve imkanlarını zafer hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye üzere önemine değinerek, Türkiye’nin imdi toptan ve bölgesel ayrımsız aktör olduğunu vurgulayan MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Yalçın, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kâin işlek konumu ve bağımsız milletvekili dış politika hamleleri dolayısıyla bütünlüğümüze ve bekamıza dönük iç ve aut tehditler artmış, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Cumhur İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması tıpkısı verimsizlik olmuştur. O bakımdan MHP, rastgele seçim döneminden daha iri kasırga ve coşkuyla, henüz takatli tıpkı imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Ekim’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Dostça Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Yalman, düz çalışmalarını köylere kadar genişleterek, ulaşılmadık kimse bırakmayacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakına merkez veren milli iradeyi hareketli burulmak ve milyonları kendilerine katılmaya kamçılamak için bakir celi çekicilik toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Sarp, “Bu çerçevede, 16 Ekim 2022 tarihinde, Konya ilimiz dalan olmak amacıyla Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta toprak teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Teşrinievvel 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz kalıp kalkışmak üzere Uşak, Denizli, Görgülü ve Muğla il teşkilatlarımızın ve ermiş vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Akıllıca, Aday Galiba, Değişmeyen Net’ temalı degaje albeni toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: