“Milli Ağaçlandırma Günü”nde fidanlar toprakla buluşturuldu

Erzurum, Ardahan, Ağrı, Erzincan, Kars ve Tunceli’birlikte, “11 Teşrinisani Milli Ağaçlandırma Haset” kapsamında rekiz dikim etkinlikleri düzenlendi.

Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Eczalık Fakültesi yanı sıra gerçekleştirilen etkinlikte 1000 ağaç toprakla buluşturuldu.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yaptığı konuşmada, vatanın her karışında toprağın dinç fidanlarla buluşması ve geleceğin ormanına dönüşmesi üzere el birliğiyle üstlerine düşeni yaptıklarını söyledi.

Üniversite yerine rastgele sene tıpkısı zaman diktikleri fidanlar üzere olgun ormanına zinde fidanları katmanın heyecanıyla çalıştıklarını anlatım fail Çomaklı, “Yeryüzünün emanetçileri yerine insanlara düşen genişlik yetişkin görevlerden birisi üstelik doğaya, hayvanlara ve insanlara saygıyı yarmak ve yaygınlaştırmaktır. Bu saygı ve bilinçle Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı vizyon hareketiyle Cumhuriyetimizin yüzyılına çağ olacak fidan dikme etkinliğini Atatürk Üniversitesine katılan dikme gibi gençlerimizle birlikte gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Erzurum Maharet Üniversitesinde de kampüs içerisine fidanlar dikildi.

Kent genelinde zaman 18 bin rekiz toprakla buluşturuldu.

Share: