Milli Eğitim Vekil Yardımcısı Şensoy, Düzce’de meslek açılışına katıldı

Milli Terbiye Nazır Yardımcısı Sadri Şensoy, ” Bu sene okullar kapandıktan sonradan hazırlıklara başladık. Bu süreci haddinden fazla aheste şekilde geçirdik. 60 bin temizlik personelini 81 ilimize dağıttık ve çocuklarımız pırıl pırıl okullarına kavuşmuş oldu.” dedi.

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde depreme müteveccih güçlendirme çalışması tamamlanan Osmaniye İlkokulunun açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katılan Şensoy, öğrencilerin gösterisini izledi.

Şensoy, burada yaptığı konuşmada, Akçakoca’da 5 okulda başlatılan ihya çalışmalarından 3’ünün bittiğini, birinin haftaya, diğerinin ise mümasil zamanda tamamlanacağını söyledi.

Tüm çalışmaları yakından izlem ettiğini anlatan Şensoy, “Elan önce kortej vermiştim. ‘Okul tamamlanınca açılışa geleceğim.’ diyordum. O sözümü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu yıl okullar kapandıktan sonraları hazırlıklara başladık. Bu süreci çok yavaş şekilde geçirdik. Personel sorununu hallettik. 60 bin temizlik personelini 81 ilimize dağıttık ve çocuklarımız pırıl pırıl okullarına kavuşmuş oldu.” dedi.

Şensoy, anaokulu etme ve okullaşma oranını yüzdelik 100’e tarh hedeflerinin olduğunu vurgulayarak, “Meslek öncesi eğitime çokça ciddiyet verdik. Bunun için 3 bin anaokulu, 40 bin asıl sınıfı ika hedefi koyduk. 2021 yılında 5 gözyaşı okullaşma oranı yüzde 78’di. Bunu yüzde 93’e çıkardık. Haddinden Fazla mutluyum. Akçakoca’da bu oranın yüzde 98 olduğunu Milli Yetişek Müdürü söyledi. Yani Akçakoca, Türkiye ortalamasının 5 puan üstünde.” diye konuştu.

Henüz bilahare okulun açılışını gerçekleştiren Şensoy, öğretmenlerle görüştü, sınıfları gezerek öğrencilere türlü hediyeler verdi.Share: