Milyoner olma hayaliyle gelip 400 bin liradan oldular

Milyoner olma hayaliyle gelip 400 bin liradan oldular

‘Teyzem parayı vasıtasıyla saymak istiyor’ deyip, ense kapıdan kaçtı

Paraları Saçını boyatıp coşku mekanlarında para harcayan Ege’nin sunu çabuk dolandırıcısı ahırda yakalandı

DENİZLİ – Denizli’de aralarında kişi arkadaşının bile olduğu İstanbul’dan mevrut 4 kişiyi, 4.26 milyonluk dövizi 400 bin liraya as vaadiyle kandıran dolandırıcı, parayı saymak için girdiği binanın arka kapısından kaçtı. Uzattığı saçını boyatan ve paraları coşku mekanlarında harcayan berbat, JASAT’ın takibi sonucu saklandığı ahırda yakalandı.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde benzeri akaryakıt istasyonunda pompa görevlisi olarak müteharrik Muharrem S. (48), İstanbul’birlikte güçlü arkadaşını arayarak, nemli teyzesinde meydan değeri kestirmece 4 milyon 260 bin TL olan 200 bin pound olduğunu ve bunu kendisine 400 bin liraya verebileceğini söyledi. çabucak milyoner olma hayaline kapılan 4 refik, değiş tokuş işlemini akdetmek için İstanbul’dan Denizli’ ye geldi. Buluşma nokrasında zat arkadaşı ve gayrı 3 mağdur ile bire bir araya mevrut Muharrem S., “Ayşe Teyzem elan ilk yabancı uyruklu bire bir hastanın bakıcılığını yaparak bu parayı biriktirdi. Şimdi ise bu parayı bozdurtmak üzere benden yardım istedi” dedi. İçi kağıt parçaları mahmul çantayı gösteren Aşure Ayı S., kağıtların konusunda yerleştirdiği birkaç dövizle mağdurların güvenini kazandı.

‘Teyzemin son isteği parayı tarafından saymak deyip kayırıcı kapıdan kaçtı”

Ayşe Teyzesinin bir tane hayalinin 400 bin lirayı özlük eli ile addetmek olduğunu belirten kaba, mağdurlardan aldığı parayla köyde yersiz bire bir eve girip peş kapıdan kaçtı. Muharrem S.’nin detaylı süre idraksiz dönememesi üzerine girdikleri habbe boş olduğunu görünce dolandırıldığını anlayan 4 birey, jandarmaya müracaat etti.

Saçını boyayıp, paraları mekanlarda yedi

Acıpayam İlçe Cingöz Komutanlığı ve Denizli İl Güllabi Komutanlığı JASAT dedektiflerince tahminî 1 ay yavaş yavaş strateji edilen Aşure Ayı S., benzeri karye evinin ahırında saklanırken kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan yabansı, mağdurlardan aldığı parayı canlılık mekanlarında yediğini, yakalanmamak için ise saçını uzatıp boyattığını itiraf etti.

Ege Bölgesi’nin en çabuk dolandırıcılarından birisi olduğu iddia edilen Aşure Ayı S.’nin Denizli, Burdur, Muğla, Okumuş, İzmir, Balıkesir, Bursa ve Isparta illerinde 37 yanlışlık kaydının olduğu ortaya artık. ‘Dolandırıcılık’ suçundan kesinleşmiş 10 sene mapus cezası bulunan karanlık, atıf edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Share: