Mudurnu’da vatandaşlar kış hazırlıklarına başladı

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde cıvıl cıvıl vatandaşlar, kışlık yiyeceklerini hazırlıyor.

İlçede dallı güllü vatandaşlar, topladıkları evet birlikte pazardan aldıkları kâr ve sebzeleri şita mevsiminde tüketebilmek üzere konserve yapmaya başladı.

Mudurnu’üstelik kâin hisse senedi yerinde vatandaşların kış hazırlıklarına arkalama eden İsmail ve Bezenmiş Bozkurt çifti, vatandaşların kendilerine getirdiği, kuşburnu, domates, biber kadar ürünleri makineden geçirerek salça ve marmelat yapılmasını sağlıyor.

İsmail Bozkurt, AA muhabirine, köylerde yetişen elma, armut, ayva kabil meyvelerin değerlenebilmesi üzere organizasyon kurduklarını anlatarak, “Zat işimizin beraberinde vatandaşlara da yardımda bulunuyoruz. Bize getirdikleri domates, biber, kuşburnu üzere ürünlerin sularını çıkartıyoruz. Henüz ilkin bu amal elle rendelenip elekten geçirilip zorlukla ve zorlukla yapılıyordu. Ama bu makineler yardımıyla 10-15 dakikada istenilen kıvama getiriliyor.” diye konuştu.

Vatandaşların mutlu olduğunu dile getiren Bozkurt, bütün ilçe sakinlerine havari olmaya çalıştıklarını belirtti.

Salça veya marmelat beğenmek amacıyla Bozkurt’un işletmesine mevrut kaymakamlık sakinleri ise henüz ilkin saatlerce ilk kânun ayırdıkları bu işleri çıktı daha güdük sürede yaparak kışa hazırlandıklarını söyledi.

Share: