Muğla’da darülfünun öğrencilerinin “Psikoloji Kış Kampı” başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla üniversite öğrencilerine müteveccih düzenlenen “Ruhiyat Şita Kampı”, Muğla’birlikte başladı.

Bakanlığın yurtlarında artan ve farklı illerinden mevrut 142 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen “Ruhsal Şita Kampı”nın açılışı Turgutreis Öğrenci Yurdu’nda yapıldı.

Muğla Toyluk ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, konuşmasında, 15 ilde 15 temayla planlı anadan görme şita kamplarının zaman bakımından başladığını söyledi.

Muğla’nın bile ruhsal temasıyla gençlere hizmet vereceğini tamlayan Açıkbaş, “Birbirinden önemli isimlerin düz alacağı kampımızda alanınızda ehlihibre kişilerle sizleri buluşturup akademik ve entelektüel bilgiye ulaşmanızı, onların tecrübelerinden yararlanma etmenizi, sülale sahipliğini yaptığımız Muğla’nın tarihi, kültürel ve manevi mekanlarını görmenizi icat etmek üzere kampımız hazırlandı.” dedi.

Beş ahit sürecek kampa Prof. Dr. Zor Servi, Öncül Ekmel Aybek, Dr. Faruk Öndağ, Doç. Dr. Itır Tarı Ahi, Akış Kongur, Abdülaziz Yılmaz, Prof. Dr. Kortej Zihniyet Çekül, Prof. Dr. Şanlı Fecir ve Prof. Dr. Erol Göka mihman olacak.

Güne sabah sporu ile başlayacak gençler, masa tenisi, dart turnuvası, hikmet yarışması, sinema gecesi kabil muhtelif etkinliklere katılarak, şehitlik ziyareti ve şehit aileleriyle aşındırmak programında tıpkısı araya gelecek.

Kamp kapsamında çoluk çocuk, Akyaya, Stratonikeia Antik Kenti, Bodrum Antik Tiyatro, Akarsu Altı Merkezi ve kent merkezini gezerek Muğla’nın tarihi ve tabii güzelliklerini rüyet imkanı bulacak.

Share: