Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek! Bakan Garaz Kurum’dan toplumsal konut açıklaması geldi

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Kurum, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yapımı devam fail Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Sanayi ve Uran Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR MÜJDE VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda mevcut Nazır Amaç Gelgel, gösterişli içtimai hane talebi karşısında Cumhuriyet tarihinin yer iri sosyal konutlarını yaptıklarını söyleyerek mail zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın içtimai hane sorunu ile ilgilendiren yeni bir müjde vereceğini duyurdu. Icra Vekili Çekicilik, Ilkgüz ayı itibariyle yıpranmamış benzeri basamak atılımının başlayacağını da anlatım ederek, “Içtimai Bölük talebi, bugüne büyüklüğünde belki Cumhuriyet tarihinin arz iri içtimai konutlarını yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle bugün akşam detaylarını vereceğimiz, Ilkgüz ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde bütün Türkiye’mizle paylaşacağı bire bir projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet Altını tarihinin sunu balaban toplumsal basamak projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada çalışan esnafım kolaylıkla bildirme mümasil alanda barınma ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde yeni tıpkısı uran sitesi projesi ilan edeceklerini da açıklanan Icra Vekili Tasavvur Çalım, “Elan erinçli tıpkı şekilde üretimini yapacak. Şehrin zarfında artmış endüstri alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Gene Ağustos ayında tüm Türkiye’de zar edeceğimiz sanayi sitesi projemiz olacak. İşte haddizatında örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi kaynak arazisiydi. Aylak tıpkı araziydi. Bu arazide belediye başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz örnek bire bir çalışma yaptı. Bize, bu hazine arazisinin akıllıca bedellerle verilmesi irade edildi. Biz de burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere akla yatkın şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delimsirek ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyici Türkiye’nin bu hedefine sunu yakışır, genişlik mümasil şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Delice, “Biz büyükşehir kendisine, genel sekreterimiz, ait şehremaneti başkanlarımız, zaman Şahinbey, Şehitkamil, Nizip belediye başkanlarımız burada hep domestik kalkınmanın mimarı. 94’bile İstanbul’de Cumhurbaşkanımızın attığı çocuk, Gaziantep’te büyük yerel ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu alay malay başarmanın gücü kuvveti amacıyla temas birinize teşekkür ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada benzeri çalışma var, burada bir çalışma var karşı teri var tığ iştirakçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız biz mutluyuz gelişigüzel başaracağız. Gaziantep modelini aynı zafer modeline, bire bir Türkiye modeline, ayrımsız acun modeline birlikte dönüştüreceğiz” diyerek konuştu.Share: