Muratpaşa Belediye Reisi Tevazulu: “Türkiye’mizin Yıpranmamış Bir Nefese İhtiyacı Var”

Muratpaşa Belediye Reisi Ümit Tevazulu, hafta sonu Antalya’nın Elmalı ve Korkuteli ilçeleriyle Burdur’a kapalı Söğüt beldesini ülfet etti. İki ilçe ve tıpkı beldeyi havi ziyaretlerde Komutan Tevazulu, Türkiye’nin eskimemiş bire bir nefese ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Başkan Tevazulu, hafta sonu 670’incisi yapılan Tarihi Elmalı Besili Güreşçi Güreşleri amacıyla bulunduğu bölgede Elmalı’da esnafla bir araya geldi, Korkuteli’nin Kayabaş, Manay ve Osmankalfalar mahallelerini ve Burdur’un Çavdır ilçesine ilişkin Söğüt Beldesindeki sebze ve ürün halini üstelik müzakere etti.

Başbuğ Uysal, evvel durağı Elmalı’birlikte, Yüksek Gürbüz’ün kızıl kemere uzandığı güreşler öncesi Hükümet Caddesi boyunca kaza esnafını ziyaret etti. Güreşler dolayasıyla cıvıl cıvıl olan caddede Başbuğ Tevazulu, vatandaşlarla oturup öz içti, güreşleri televizyondan izlem fail kaymakamlık sakinleriyle dostane etti. Elmalıların ve Başbuğ Tevazulu’ın gündeminde ise Türkiye vardı.

“HEP YURT EVLADI”

Türkiye’nin bundan sonra ayrımsız değişime ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Tevazulu, “Tümce yurt evladı. Dizge memleketin iyiliği için çalışıyor” dedi. Türkiye’nin ekmeğe ve aşa, bakir tıpkısı nefese ihtiyacı olduğunu dile getiren Başkan Tevazulu, “Çocuklarımız var. Memleketin kalkınması, dünyaya göl ayağı uydurması geçişsiz. Acun nereye gidiyorsa o alanda rakiplik etmemiz geçişsiz. Çiftçiler yapıyorsak daha iyisini yapman geçişsiz” diye konuştu.

GÜNDEM TARIM

Başkan Uysal, güreşlerin peşi sıra benzeri zamanda Muratpaşa’nın Kırcami bölgesinin yaylası adına da bildik Korkuteli ilçesine sınırlı Kayabaş Mahallesi’ne geçti. Kayabaş’ta domates tarımının yapıldığı seralarda incelemelerde kâin Komutan Tevazulu, Türkiye’nin tarımına ve çiftçisine özen göstermesi gerektiğini söyledi. Söğüt sebze ve semere halini da konuşma fail Komutan Tevazulu, kazançlı kriz nedeniyle maliyetlerin ürünü kurtarmadığı bire bir dönemin yaşandığını söyledi. Üreticilerin, esnafın çorlu olduğunu dile getiren Başbuğ Tevazulu, “Tarımımızı, üretenleri kötülük ettirmeyen, henüz rasyonalist, Türkiye’nin geleceği amacıyla daha fazla fayda üreten tıpkı zemine çekmek durumundayız. Bunu dahi hep alay malay başaracağız” dedi.

İKLİM KRİZİ

Komutan Tevazulu, elan sonradan Korkuteli’ye kapalı Manay Mahallesi ve karye şenliklerinin yapıldığı Osmankalfalar’ı müzakere etti. Kahvede mahallelilerle bir araya gelen Başbuğ Uysal, “45 yıl ilk göl olan ovada zaman imdi 70-80 metreden sondajla su çıkarılabildiğini duyunca iklim değişikliği tehdidinin ulaştığı boyutları aynı nöbet henüz hissettik. Hükümet yetkilileri ilkin atılmak üzere bilcümle çekicilik ve eşhas kendisine ara geçmeden müstacel tedbirler almamız gerekiyor” diyerek konuştu.Share: