Müzaheret üzere dağıtılan kömürleri satarken yakalandı

Müzaheret amacıyla dağıtılan kömürleri satarken yakalandı

ORDU Ordu’da, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz dağıtılan arkalama kömürlerini satın alarak, servet karşılığı sattığı kanıt edilen ayrımsız can yakalandı.

Fenomen, Altınordu ilçesi Subaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Içtimai Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı’nın ücretsiz namına gerekseme sahibi vatandaşlara dağıttığı ve üzerinde ‘dünyalık ile satılamaz’ ibaresi kâin 25 kilogramlık kömür torbalarının satıldığına dayalı ihbar makbuz. İhbarı değerlendiren ekipler, İsa A.isimli şahsın kömürlerin torbasını vatandaşlardan 38 TL’ye alıp 50 TL’ye sattığı iddiası üstünde şahsı yakaladı.

Yakalanma öncesi İsa A.’nın gelişim yerine alıcı kabilinden giden bir emanet o anları el telefonu kamerası ile kayda aldı. Görüntülerde İsa A.’nın gelişigüzel kömürü satın almadığı, seçmece satın aldığı konuşmaları saha alırken, gâh insanların ise nakit paraya ihtiyacı olduğu için mir yaptığı sözleri düzlük alıyor.

Deposunda kestirmece 200 er bezi kömür bulunan ve için adli iş başlatılan İsa A., emniyetteki işlemlerinin peşi sıra serbest bırakıldı.

Share: