Müzisyenler, kendileri üzere depremden etkilenenlere müzikle moral veriyor

KAHRAMANMARAŞ’ta depreme yakalanan ve evleri yıkılan müzisyenler Salih Özcan (47) ile Muhammet Numaracı (35), geldikleri Mersin’birlikte, kendileri kadar depremzedelere müzikle destek oluyor.

Kahramanmaraş’taki depremde evleri yıkılan müzisyenler Salih Özcan ile Muhammet Numaracı, Mersin’e gelip Akdeniz Belediyesi’nin Özgürlük Mahallesi Kültür Laf Evi’ne yerleşti. Müzisyenler, depremzedelere müzikle bindi oluyor. Sanatla maneviyat bulan depremzedeler, afetin etkilerini bile atlatmaya çalışıyor.

‘SAHNEDEYKEN DEPREME YAKALANDIK’Yaşadıklarını anlatan Muhammet Kuytu, “31 Eş günü İstanbul’dan hareket üzere Kahramanmaraş merkeze geldik. Gelişimizden 6 bölüm sonra sahnedeyken depreme yakalandık. Haddinden Fazla korktuk. Sahne ayağımızdan altından kayıyordu. Kendimizi dışarı attık. Çok şükür çığlık almadan çıktık. Kaldığımız eş yıkılınca enstrümanlarımızı alıp Mersin’e geldik. Akdeniz Belediyesi bize aguş açtı. Herkese çok teşekkürname ediyorum. Çokça pres günlerdi. Tığ da burada enstrümanlarımızla, müziğimizle depremzedelere bindi olmaya çalışıyoruz. Cenabıhak tıpkısı elan böyle nâr yaşatmasın” diyerek konuştu. Salih Özcan bile yaşadıkları ağırlık günleri, müzikle atlatmaya çalıştıklarını söyledi.’HAYATA TUTUNMALARINI SAĞLIYORUZ’Akdeniz Belediye Reisi Mustafa Gültak ise “Maalesef Türkiye dünyanın sunma şişman afetlerinden birini yaşadı. Şehremaneti yerine önceki özellikle bu bölgelere arkalama gönderdik. Arama istirdat çalışmalarına bindi verdik. Taharri kurtarma çalışmaları azalınca depremzedeler sunu andıran site olan Mersin’e geliyor. Hep tesislerimizi, mahalle evlerimizi açtık. Burada barınmalarını sağlıyoruz, 3 misil yemek veriyoruz, hayata tutunmalarını sağlıyoruz. Yer Sarsıntısı konutları yapılana büyüklüğünde hepsini ailemizin aynı ferdi üzere mihman edeceğiz” dedi.

Share: