Nef, Sakarya’da Ecnebi Diller Erdemli Okulu ile Malumat ve Uygulayım Bilimi Merkezleri yapacak

Nef, Sakarya Kullanışlı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile imzaladığı protokol kapsamında üniversiteye Yabancı Diller Erdemli Okulu ile Fen ve Uygulayım Bilimi Merkezleri nesir edecek.

Nef açıklamasına bakarak, Nef Vakfı eğitime bindi çalışmaları kapsamında 36 anaokulu ve ilköğretim okulu, 250 dershane, marifet laboratuvarları, bilgisayar laboratuvarları ve atölye bağışının yanı sıra Gün Doğusu ve İç Anadolu’birlikte mevcut 38 karye okulunu Milli Terbiye Bakanlığı’na bağışladı.

Öğrencilere burs imkanı sunan ve bugüne büyüklüğünde 1.000’den fazla ilköğrenim okuluna bili kiti bağışlayan Nef, eğitim sektörüne katkılarına çabucacık bitmeme ediyor.

Nef, deminden birlikte Sakarya Kılgılı Bilimler Üniversitesi’ne Ecnebi Diller Yüksekokulu ile Fen ve Teknoloji Merkezleri düz yazı edip hediye edecek. 49 yıllığına kullanımını Sakarya Uygulamalı Ulum Üniversitesi’ne verecek olan Nef, Anadolu’ya elden projeleri ile değil, bu tür açılımlarıyla dahi destek olmayı hedefliyor. Şirket, projeyi onay alındıktan sonra 36 kamer içerisinde imalatından tadilatına, dekorasyonundan peyzajına büyüklüğünde tekmil detaylarıyla üretip teyit edecek.

“Üniversitelere desteğimizi sürdüreceğiz”

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri meydan alan Nef Umumi Heyet Başkanı Erden Timur, 2015’ten beri eğitime destek olmayı sürdürdüklerini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hayatta toplumların kalkınması üzere sunu büyük tahavvül konusu yetişek. Bu dönüşüme yardım isnat etmek binlerce okul yapmaya fiyat. Milli Yetişek Bakanlığı’na bugüne kadar birçok okul yapıp konfirmasyon ettik. Bu teslimlerde yaşadığımız bahtiyarlık bizler amacıyla çokça kızıl. Zira bu sıralarda yetişecek temas canlı ileride ülkemize faydalı erler haline ati. Bu nedenle üniversitelere özellikle eli nimetli üretim odağında desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sakarya Kılgısal Bilimler Üniversitesi ile bu anlamda imzaladığımız protokolün ülkemiz amacıyla uz olmasını talep ediyorum.”

“Toplanmış 5 bin metrekare sadık alanı bulunacak”

Bakire Timur, bütün 5 bin metrekare kapalı alana topluluk olacak projeden bahsederek, protokol kapsamında Ecnebi Diller Yüksekokulu ile Vukuf ve Uygulayım Bilimi Merkezleri yapıp tasdik edeceklerini bildirdi.

SUBÜ’nün kendilerini finans tarafında birlikte etkileyen vizyoner, kocaman projeler üreten, teknolojik aksiyon anlamında birçok liyakatli projeye imza atan tıpkı darülfünun olduğunu anlatan Timur, “O yüzden üniversitemiz ve rektör hocamızla bu soy benzeri işe çevirgeç olmaktan Nef vakfı adına çekicilik duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

“Bu icraat neticesinde öğrencilerimiz şanlı başarılar elde ediyor”

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ise projeye desteklerinden kıran Erden Timur’a teşekkürname ederek, çalışmalarını topluma müteveccih namına özne aynı darülfünun adına aksiyon dünyası ile bütünleşmiş çalıştıklarını anlattı.

Direkt aksiyon dünyasına yönelik kalifiye âdem yetiştirmeye ve AR-GE yapmaya müteveccih faaliyetlerinden bahseden Sarıbıyık, “Bir zamanda Nef Vakfı ile bile ortak çalışmalarımız var. Hele teknoloji yarışmaları ile ait olan kısımda öğrencilerimize balaban katkıları var. Bu icraat neticesinde de öğrencilerimiz makro başarılar elde ediyorlar. İnşallah bu başarılar da sonsuz hale gelecektir.” ifadelerini kullandı.

Share: