Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde 1 Ayda 70 Hırsızlık Olayı Yaşandı

ENES FERT ÖZMEN

Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde, aynı ay içerisinde yaklaşık 70 evde hırsızlık olayı meydana geldi. Fertek Mahallesi Muhtarı Kemal Toker, “Bir buçuk aydır, günce namına 5-6 eve uyumlu adına giriyorlar. Bundan Sonra bir numara turu bitirdiler, ikinci el ayrımsız evlere girmeye bitmeme ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Birlik birimler buradalar, akşam bekçiler dolaşıyor amma tek faydası olmuyor” dedi.

Fertek Mahallesi Muhtarı Eksiksizlik Toker, mahallelerinde sonuç dönemde çoğalma gösteren hırsızlık olaylarına tepki gösterdi. Toker, şunları söyledi:

“Tıpkısı buçuk aydır, günlük olarak 5-6 eve uyumlu namına giriyorlar. Artık bir numara turu bitirdiler, ikinci misil ayrımsız evlere girmeye bitmeme ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Bütün birimler buradalar, akşam ezanı bekçiler dolaşıyor amma tek faydası olmuyor. Gene tıpkı şekilde arakçılık devam ediyor. Bu işin çözümü hangi, tığ bile bilemiyoruz. Emniyet üstelik çözemedi. Yakalanamadı hırsızlar. Bibi bitmeme ediyor. Bura doğrusu gurbetçi tıpkı mahalle. Yaşayanların yüzde 80’i Ankara, İstanbul’dalar ve bunu bile bile abes evleri seçiyorlar. Alelhusus bakır, yine işe üstünlük şeyler, televizyon, hepsini alıp götürüyorlar ve evlere de uymazlık veriyorlar. 70’ten fazladır girdikleri karı, hala birlikte devam ediyorlar. 2-3 bölüm duruyorlar, sonradan tekrar bitmeme ediyorlar. Ama bibi tıpkısı çözümü bulunamadı maatteessüf. en üst 4-5 bölüm evvel iki eve girdiler. Esasen benzeri, bakırlar ve televizyonu aldılar, götürdüler.”

Share: