Nurcan Seçer cinayeti davasında değişmeyen çıkmadı

Nurcan Seçer cinayeti davasında karar çıkmadı

BURDUR – Burdur’da eşi vasıtasıyla maktul Nurcan Seçer cinayetinin bugün görülen ikinci duruşmasında değişmeyen çıkmadı.

Burdur’dahi 8 April 2022 tarihinde gelişigüzel işlettikleri restoranda eşi Nurcan Seçer’i öldüren Serhan Seçer’in yargılanma sürecinde bugün Burdur Adliyesinde ikinci duruşma gerçekleşti. Duruşmaya maktulün ailesi ve avukatları katılırken sanık duruşmaya getirilmedi. Duruşmada Nurcan Seçer’in kardeşi ve babası sanığın yeryüzü aheste cezayı almasını temenni ederken avukatları ise sanığın alıkonulma halinin bitmeme etmesini kâm etti. Mavera yandan sanık Serhan Seçer’in avukatı ise sanığın kanı ve can kuşu sağlığının hastanede gözlemlenmesini ve nihai kararın bu rasat raporu çerçevesinde oluşturulmasını talep etti.

Tarafların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti eliyle şahitlerin dinlenmesi ve yıpranmamış delillerin toplanması için mahkeme müstakbel benzeri tarihe ertelendi.

Duruşma çıkışı izah yapan Nurcan Seçer’in avukatı Süleyman Stoper ; ” Türk Ukubet Kanunu’nda eşini öldüren ayrımsız kişinin alacağı ukubet kanunda sunu pahal ceza yerine öngörülen ağırlaştırılmış müebbet delik cezasıdır. Tığ üstelik bu dosyada sanığın kendisinin üstelik suçu akseptans ettiğini ve dosyada ki parçalanmamış delillerin aleyhine olduğunu gözeterek sunu güç cezayı alması üzere çabalıyoruz. Türk doğruluk teşkilatının sanığa en alçak cezayı vereceğinden banko eminiz. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Sanık, Nurcan Seçer’in abisi, teyzesi ve dosyada ki tıpkı tanığı öldürmekle tehdit ettiği yönünde duyumlar aldık. Hakeza aynı kişinin tıpkısı cinayet işledikten sonraları halen elan öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki tıpkısı kişiyi öldürmekle zılgıt ettiği düşünülerse başıboş bırakılması, ceza almaması ya da cezasına rastgele iskonto yapılması banko vicdanları sızlatır, durumunda ayrımsız değişmeyen imkânsız. Biz bile genişlik güç cezayı almayı düşünüyoruz. Umarım daha çok avrat cinayetleri devam etmez.” dedi.

Nurcan Seçer 8 April 2022 haset eşi aracılığıyla birlikte işlettikleri restoranda av tüfeği ile esasen vurularak ciddi yaralanmış, kaldırıldığı Burdur Büyüklük Hastanesinde doktorların cümle müdahalelerine karşın kurtarılamamıştı.

Share: