Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanı Su Yanık, meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Bakanlık olarak çocukları kırtasiye ve pusula yönünden bile desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 terbiye tedrisat yılına tedarik kapsamında rustik bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam fail çocukları amacıyla “Yetişek ve Hisse Senedi Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; şube çantası, kalemlik, beslenme çantası, boya, defter, tip kadar malzemelerin yanında Vekillik yoluyla genel ağ sitesinden zar edilen Bala Dostu Pusula Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Kederli’ın, çocuklara yazdığı betik üstelik kayran alıyor.

Bakan Derya Izdıraplı, konuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Eylem Planı doğrultusunda sabık sene 22 ilin rustik bölgelerinde dallar amacıyla apotr ve inhibitör hizmetler üzerine brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu geri bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını tabir fail Izdıraplı, yavru siper mobil ekipleri eliyle rustik bölgelerdeki çocukların havari ve inhibütör hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya müteveccih çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim bilimi talim yılı başlarken kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Terbiye ve Hareket Destek Paketleri” hazırlandığına işaret eden Kederli, şunları kaydetti:

“Meslek hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, tezkere yönünden birlikte destekliyoruz. Yetişek ve Iş Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanında Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Pusula Listesi’ndeki kitaplardan dahi koyduk. Okula cemi adına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza muvaffakiyetli bire bir terbiye öğretim yılı diliyorum.”

Share: