Okan Ekşimsi: “Bu oyunumuzu aksata gününe dahi taşıyacağız”

– Okan Ekşimsi: “Bu oyunumuzu münasebet gününe dahi taşıyacağız”

Matbuat mensuplarından Okan Ekşimsi’a mevlit haset sürprizi

İSTANBUL – Galatasaray Maharet Direktörü Okan Buruk, Kastamonuspor maçının arkası sıra yaptığı açıklamada, “Sonuç haftadaki üzücü oyunumuz, bize yakışmayan hem oyun hem savaşım hem heves bizim için kabul edilebilecek tıpkısı molekül değil. Oyuncularıma üstelik bunu bildirdim. Onlar de bugün gördüğünüz kabilinden müspet tepki verdi. Bunu veriş gününe de taşıyacağız. Veriş birlikte tıpkı tepkiyi vereceğiz” dedi.

Ekincilik Türkiye Kupası 3. Eliminasyon Turu’nda Galatasaray evinde GMG Kastamonuspor ile yüz yüze geldi. Zerrin-kırmızılılar mücadeleden 7-0’lık skorla galip ayrıldı ve tıpkısı üste tura adını yazdırdı. Maçın peşi sıra planlı basın toplantısında mütekellim Galatasaray Maharet Direktörü Okan Ekşimsi, “Bizim amacıyla mevsim başından beri geniş kadro ile birlikte idman fora etmek ve maç oyalamak kadro yazmak zorlaşıyor. Tıpkı kulvara elan ihtiyacımız olduğunu söylüyorduk. Takımın sabık sene geçirdiği çokça ızdırap sonun ardından 13. bitirdiği amacıyla bu turdan başladık. Bizim üzere karşılaşma oynama şansı oldu. Maçın esasen oyuncularımızın arzulu, rakibe uyguladıkları sıklet ve performanslarının yüzdelik yüz vermelerini istedik. Bütün yüzde yüzünü verdi. Seyircimiz her antlaşma kabil muhteşemdi. Çokça gollü bire bir yengi oldu. Rakibimiz maçın başında iyi başladı. Golden sonra onların baziçe düzenleri bozuldu. Çokça temiz aynı karşılaşma oldu. Maharet adamlarını ve oyuncularını kutlulamak istiyoruz. Oyuncularımı kutlama ederim. Sayı adına seyircilerimizi bahtiyar ettiler” diye konuştu.

“Bunu iş gününe da taşıyacağız”

İstikrardan yana olduklarını belirten Ekşimsi, “Tek kulvardan gidiyorduk. Türkiye Kupası başladı. Hem yarışıyoruz hem dahi kullanılmamış oyuncuları içeriye katmaya çalışıyoruz. Çok geç kadromuz tamamlandı. Kullanılmamış ayrımsız takımız. Geçen seneden haddinden fazla az aktör kaldı. Hocanın denemeleri oluyor. Kaliteli oyuncu sayımız haddinden fazla aşkın. Türk kuralı var. Herkes bire bir arada oynayamıyor. Burada başkalık oluyor. 3 maçı arka arkaya kazandık. Bir Tane aynı mağlubiyetle hepimizin kafasındaki soru işaretlerini ortaya çıkardı. Herkesin bir 11’i var. Galatasaray bu senenin yer iddialı takımlarından biri. İddialı takımı kaşımak amacıyla bir nice ayrı ayrı şeyler yapıldığını kaybettiğimizde bunların ortaya çıktığını görüyoruz. Beklediğimiz şeyler haddizatında. Sezon başında birlikte bunu bekliyorduk. Sonuç haftadaki dokunaklı oyunumuz, bize yaraşıksız hem baziçe hem mücadele hem umu bizim üzere akseptans edilebilecek aynı öz değil. Oyuncularıma dahi bunu bildirdim. Onlar birlikte bugün gördüğünüz kadar müspet reaksiyon verdi. Bunu muamele gününe de taşıyacağız. Aksata bile bir tepkiyi vereceğiz. Arayışlarımız elbette olacak, kadromuzda içerisinde. Çokça açık tıpkı kadromuz var. Pir tıpkı meşakkat. Ligin devamında bunu üstünlük adına kullanmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“4-4-4 düşünebileceğimiz bire bir dizge”

Kastamonuspor karşısında 4-4-2 formatında oynamasının hatırlatılması konusunda Okan Ekşimsi, “Benim henüz önceki birlikte kullandığım aynı herkes. Bunu akıllıca oynadığınızda, istekli oynadığını, makul oyuncularla oynadığınızda başarılı olan bir tümce. Giresun maçında 45 dakikalık aynı süreçte denemiştik. Geçen hafta sonuç bölümde denemiştik. Bundan geçmiş maçlarda sonucu alamadık. Bugün sonucu aldık. Düşünebileceğimiz tıpkı tümce. Oylumlu olan bando halinde kalın yapmak. Takım halinde önde baskıyı doğru fayrap etmek. Kullanabileceğimiz sistemlerden biri namına elimizde duruyor” dedi.

Ustalık heyete katılan Moritz Volz amacıyla ise Ekşimsi, “Moritz ile tahminî 3-4 hafta ilk milli maça ortada görüştük. Kulübümüz onunla olan görüşmesi bitmeme ediyordu. A topluluk açından terk etmek gerekiyor. Bir Nice gailesiz oyuncumuz var. Umumi olarak bakmamız gerekiyor. Bizle beraber saha matlup, kulübün başka departmanlarına dahi destek olacak. Sadece düz içindeki havari ekibimizden biri kaçınan. Kulübün farklı departmanlarında üstelik bize destek olacak. 29 topçu, 4 kaleci ile antrenmana çıkıyorum. 6 pare altyapıdan oyuncu var. Onları bizle bu arada egzersiz görmesi, tıpkı çalışmayı yapması haddinden fazla cesim. Zaman da sahada vadi aldılar. Bu benim için koskocaman. Ego oradan geldim. Güre oyuncularımızın bizle bu arada olmasını istiyoruz. Galatasaray’ın geleceği amacıyla hazırlamaya çalışıyoruz. Moritz terbiye anlamında mebzul bire bir kişioğlu” diyerek sözlerini tamamladı.

Basın toplantısının ardından bugün doğum günü olan Okan Ekşimsi üzere basın mensupları gato dürü etti.

Share: