Ömer Erdoğan: “Rakibe bu büyüklüğünde boyut verdiğimiz maç hatırlamıyorum”

– Ömer Erdoğan: “Rakibe bu büyüklüğünde durum verdiğimiz karşılaşma hatırlamıyorum”

GİRESUN – MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, “Rakibe bu kadar konum verdiğimiz maç hatırlamıyorum. Buradan çıkaracağımız çok ağır sıklet dersler var” dedi.

Spor Bacak Süper Lig’in 11. haftasında Giresunspor’a konuk olan MKE Ankaragücü, ceza atışı golüyle öne geçtiği maçtan akıbet dakikalarda yediği golle 1-1 beraberlikle ayrıldı. Maçın peşi sıra değerlendirmelerde mevcut Teknik Yönetmen Ömer Erdoğan, maçtan 3 puanla ayrılıp tırmanışa tevdi etmek istediklerini ancak zeminin kendilerine bunaltıcı problemler yaşattığını söyledi. Erdoğan, değerlendirmesinde, “Bu dönemde böyle ayrımsız zeminde tavlamak, buna izin edilmesi üstelik düşündürücü. Hep Türkiye’nin ayak topu kalitesinden konuşuyoruz amma maalesef bu konuda az buçuk elan kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bağımlı Giresun’un benzeri avantajı bu zemini bizden daha dolgunca tanıdığı için buna akla yatkın futbol tercih etti. İlk yarı alelhusus teessürat yaşadık. Oyun tıpkı soy giremedik. Bizim takımımız henüz fazla amerikan bar oyunu oynayan, topa ehil olmaya etkin, bazı varyasyonlarla hamle yapmaya etkin ama bunu ilk devre açıkçası çokça yapamadık. Giresunspor’birlikte hele bizim sol tarafımızı haddinden fazla dolgunca kullanarak ince toplarla orada ikinci topları kazanarak kavşak ortalarda akın yapmaya çalıştı. İlk yarı hem savunma kısmında haddinden fazla etkisizdik. Tıpkı zamanda birlikte cüretkâr üstüne da ben geldiğimizden beri sunu tembel maçımız oldu. İkinci yarı hem ara sıra oyuncu değişiklikleriyle hem bile vadi içerisindeki bazen yer değişiklikleriyle oyunun kontrolünü daha aşkın elimize almaya başladık. Bu sahaya akla yatkın oyunu az buçuk daha aşkın yeğleme etmeye başlayınca bizde pozisyonlara girdik. Golü bulduk. Golün devamında girdiğimiz ihtimal pozisyonları değerlendirsek henüz geçmiş maçı koparabilirdik amma maçın genelinde bakılınca açıkçası Giresun’un girdiği açık pozisyonlar vardı. Maçın hakkı beraberlikti ama bu kesinlikle 1 puan birlikte sevindiriyor anlamına gelmiyor. Parçalanmamış tersi bizim buradan çokça pahal şekilde hele geldiğimizden beri bütün maçları saysak bu büyüklüğünde rakibe yer verdiğimiz karşılaşma hatırlamıyorum. Ama dediğim kabilinden buradan çıkaracağımız haddinden fazla yoğun dersler var.”

Karşılaşmada sergilediği performanstan dolayı kalecileri Gökhan’a teşekkür eden Erdoğan, “Kalecimiz Gökhan’a çokça teşekkürname ediyorum. Demir bire bir performans sergiledi. Tığ buradan dersleri çıkarıp önümüzde haddinden fazla mefret olan Hatayspor maçına var. İnşallah kendi evimizde 3 puanı alıp tırmanışa teslim etmek istiyoruz” dedi.

Share: