Ömer Fethi Gürer: Kamuda Müteharrik Mühendislerin Nefer Hakları İyileştirilmeli, Tayin Muntazır Mühendislerin dahi Bir An Önce Atamaları Yapılmalı

CHP Niğde Saylav Ömer Fethi Gürer, kamuda işyar mühendislerin beklentilerini Meclis gündemine taşıdı. Gürer, “Kamuda müteharrik mühendislerin özlük hakları iyileştirilirken nasıp bekleyen mühendislerin de aynı zaman önceki atamaları yapılmalıdır” dedi.

Ömer Fethi Gürer, TBMM Umumi Kurulu’nda cemaziyelevvel yaptığı konuşmada, kamuda müteharrik mühendislerin beklentilerine ilgi çekti. AKP iktidarının dengi mesleklere göre mühendisleri boşlama ettiğini savunan Gürer, kamuda çalışan mühendislerin heveslendirme ödemesi, risk ve baskı tazminatı ile eklenmiş ödemenin baştan düzenlenmesini beklediğini kaydetti.

Gürer, “Taraf ödeme oranının artırılması, aya maaş katsayısının iyileştirilmesi, sözleşmeli mühendislerin kadroya alınması ve bu yönde hususi bakım tazminatının yükseltilmesi, mühendisleri bahtiyar edecek tensikat olacaktır” diye konuştu.

“KAMUYA YETERLİ MÜHENDİS ATANMIYOR”

Kamuda yeterince mühendis ataması yapılmadığını belirten Gürer, “Okullarını bitirip, diplomayı alıp kamuda işe yolmak için muntazır değişik mühendislik mezunları üstelik kuvvet tarafından seslerinin duyulmasını istemektedir. Kamuda çalışan mühendislerin isim hakları iyileştirilirken nasıp bekleyen mühendislerin da tıpkı an geçmiş atamaları yapılmalıdır” dedi.

Share: