Onun evi birlikte savuşturmak teknesi üstelik kamyonu

Bolu’üstelik kıpırdak Mustafa Öztürk, ekmek teknesi kamyonuyla karye karye gezerek, vatandaşların viran olan motorlarını ve eşyalarını onarım ediyor. Seyyar onarımcı Öztürk, ırak ilçelere gittiğinde ise evi gibi gördüğü kamyonunda uyuyor.

Bolu’bile tutum onarımcı adına etkin Mustafa Öztürk, yıllardır vatandaşların sorunlarına hal buluyor. Öztürk, köy köy gezerek, inikat motoru, akarsu motoru ve engebeli eşyaları tamir ediyor. İşini özveriyle eden Öztürk, ırak ilçelere gittiğinde ise evi kadar gördüğü kamyonunda uyuyor. Öztürk, “Bozuk, eskimemiş ayırt etmiyor. Tamirat hizmet işi illaki oluyor. Ben vatandaşlara büzük veriyorum. Arızalı eşyalarını, motorlarını bana yaptırıyorlar” dedi.

“Kamyonum benim evim”

15 yıldır seyyar tamircilik yaptığını belirten Öztürk, “15 yıldır çalışıyorum. Söke taka, boza yapa öğrendik. Arabam ile bakım veriyorum. Baba mesleği diyelim. Ego geçimimi sağlıyorum, karnım doyuyor. Kamyonum üstelik benim evim. Muamele pazar gezerim akşam arabamda yatarım, işlerin arkasında duruyoruz. Müşteri velinimetimdir. Herkese apotr oluyoruz, cebin teri atlatmak parası kolay kazanılmıyor. Müşteriyi de saymak gerekiyor. Bolu’nun ilçelerine gidiyorum Üzüntülü, Seben, Kıbrıscık, Mudurnu, Taşkesti’yi geziyorum” diyerek konuştu.

“Kışın işlemek edisyon oluyor”

Şita şartlarında mesleğini bata çıka yaptığını dile getiren seyyah onarımcı Mustafa Öztürk, “Kış şartlarında gitmek baskı oluyor. Herhangi Bir tuhaf arızaya cevap veriyoruz amma bazen müşteriler kıvrak davranıyor. Malzemesini süratle kabul etmek istiyor. Beklemeye dayanma edemiyorlar, derhâl olsun istiyorlar” şeklinde konuştu.

Şakirt bulamadığından yakınan Öztürk, “Şakirt icat etmek edisyon. Çoluk Çocuk elini yağa bulaştırmıyor. Hep masa işi istiyorlar. Mahdut aksiyon, çok para istiyorlar. İnsanlar niteliksiz hareket arıyor ama biz mesleğimizi saklamıyoruz. Sanmak isteyenlere elimizden geldiğince gösteririz” sözlerine ekledi. – BOLU

Share: