Ortahisar Belediyesi kontrol kurtarma ekibi 22 kişiyi enkazdan çıkardı

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde mesai özne Trabzon Ortahisar Belediyesinin arama istirdat ekibi, 22 kişiyi kriz altından kurtardı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, kontrol kurtarma ekipleri Adıyaman’üstelik 13, Hatay’üstelik ise 9 kişiyi gerileme altından çıkardı. Belediyenin sair ekipleri ise arkalama, bindi ve temizlik çalışmalarına katılıyor.

Ortahisar’dan, depremden etkilenen 4 şehre 57 tır yardım malzemesi ulaştırıldı. İş makinelerinin da aralarında bulunduğu 62 miftah ile 93 şahsiyet grup bölgede görevlendirildi.

Açıklamada Belediye Reisi Ahmet Metanetli Genç’in şu ifadelerine yer verildi:

“Ele vererek yardımlaşma ve el birliği ile bu baskı günleri aşacağız. Türk milleti daha nazik badireleri atlatmıştır, bunu birlikte bittabi ilişki ve el birliği içinde atlatacaktır. Devletimizin bütün birimleri depremden etkilenen bölgelere şefkat elini uzattı. Görüldüğü amacıyla hareket bölgelerine dikiz desteği yağıyor. Yaralarımızı hızlı ayrımsız şekilde sarıyor, acılarımızı hep birlikte paylaşıyoruz. Bir sefer daha milletimizin başı sağlıklı olsun.”

Share: