Osman Yararlanmak, “Müzemizde kusurlu olan dünya kupasını istiyoruz”

Türkiye’da düzenlenecek olan 2022 Acun Şampiyonasına Ampute Milli Futbol Takımı Erzurum’birlikte hazırlanıyor. Çalışmalarını derakap sürdüren futbolcular 30 Eylülde Fransa ile oynayacakları ekip maçına hazır olmak istiyor.

Erzurum Yükse İrtifa Dinlenme Kampı Merkezinde Dünya Şampiyonası için kampa giren Ampute Milli Ayak Topu Takımı mecmu hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl Türkiye’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Şampiyonasına 24 mızıka katılacak. İki Avrupa kupası şampiyonluğu ve acun üçüncülüğü bulunan milliler turnuvada şampiyon kendisine acun kupasını da müzeye deklare etmek istiyor. 30 Eylül’de önceki kadro maçını Fransa ile oynayacak olan milliler elan bilahare ise Liberya ve Haiti ile oynayacak. Öte yandan Erzurumspor beceri heyeti ve futbolcuları da Ampute Milli Futbol Takımını alıştırma sırasında musahabe ederek millilere sükse dileklerinde bulundu.

“Müzemizde eksik olan dünya kupasını istiyoruz”

Zirvede kalıcı tevessül etmek istediklerini belirten Ampute Milli Futbol Bando Teknik Direktörü Osman Çakozlamak, “Ampute futbol tarihinde ilk defa Erzurum’dahi kamp yapıyor. Biz ilk defa aynı acun şampiyonasına aile sahipliği yapıyoruz. Daha eski faaliyetlerde ülke sayısı az buçuk azdı. Şuanda ülke sayısı 24’e hamiş bulunuyor. Müzemizde yarım yamalak olan aynı tek acun şampiyonluğu kupası onu başlamak için hazırlanıyoruz. Buraya enerji ve müvellidülhumuza depolamaya geldik. İlk günden beri herhangi bir ahit söyledim, Antalya’de dinlenme kampı yaptık elan sonra İstanbul’üstelik yaptık, İzmit’te yaptık. İngiltere’yle hazırlık maçı yaptık amma Erzurum bizim için çokça balaban bulunuyor. Buradaki kampta çıktı takımın fiziki ve süreklilik anlamında en son düzeye çıkacağı noktadır. Bence degaje bildirmek gerekirse hoca arkadaşlarımızın hepsine çıdam diliyorum. Takımda hocalık yapmaktansa kaptanlık yarmak az buçuk elan kolaydı. Hoca olduğum ant yüklülük ve birde milli takıma hocalık yaparken ağırbaşlılık ve bilinç az buçuk henüz değişik oluyor. Henüz evvel mızıka kaptanıyken tıpkı kortej söylemiştim. Zirveye çıkabilirsin amma büyük olan zirvede temelli olmaktır. Demin çıtayı çokça yükselttik orada yüzmek üzere işimiz az buçuk yumruk olacak. Çalışmamız lazım disiplinli olmamız lazım. Ihvan derdi biz leşker miyiz, köle peki hepiniz birer askersiniz derdim. Buradaki kampımız kusursuz geçiyor. Çokça pir tıpkısı ortam var. Gayet evire çevire tıpkısı dinlenme kampı merkezi var burada takımlara ve kül branşlara burayı kesinlikle tavsiye mektubu ediyorum. Halkın bize bakışı düşüncesi haddinden fazla olumlu oldu. İki kez Avrupa şampiyonu olduk acun üçüncüsü olduk. Devamında bile dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz. 30 Ağustos’ta kampımız sona eriyor daha sonrasında 5 çevrim cevaz yapacağız” dedi.

“85 milyon vatandaşımızı sokaklara dökeceğiz”

Misafir namına gelecek takımları pir ağırlayacaklarını belirten Hissetmek, “İşin adamakıllı tarafı alelade bize inanan bize güvenen 85 milyon var. Bizde topluluk adına bu durumun farkındayız. Rakiplerimizi katiyen küçümsemiyoruz. Çekinmek duyacağız ama yandaş desteğiyle Türk milletini arkamıza alarak, çokça çalışarak, Brezilya, Arjantin, Fransa ve İspanya kabilinden takımları genişlik güzel şekilde ağırlayarak temas maçı bitiş niyetinde düşünerek karşılayacağız. Toplamda 7 maç yapacağız 30 Eylülde grupta ilk maçımız Fransa ile olacak. Daha sonradan Liberya ve Haiti ile oynayacağız. Grubu şef bitirerek eleme turlarında kim karşımıza gelirse elimizden geldiğince oynayarak, 9 Ekimde Türk halkını zafer kutlaması üzere sokaklara dökeceğiz” diye konuştu.

“Biricik az dünya kupası onu de kazanacağız”

Dünya şampiyonasını böke kendisine yok etmek istediklerini kaydeden Ampute Milli Mızıka Forveti Ömer Güleryüz, ” Erzurum Efdal İrtifa Kamp Merkezi bütün nikbet ettiğimiz bir yerdi. Havası iyice ortamı haddinden fazla iyicene olan tıpkı yerdeyiz. Şuanda 5’nci kampımızdayız ve sonuç 2 kampımız henüz var. Turnuvanın yaklaşmasıyla beraber burada kampa girerek ağız ağıza hazır olmayı amaçlıyoruz. Dünya şampiyonasında böke tevessül etmek istiyoruz. İki şerha Avrupa şampiyonluğumuz var noksan olan acun şampiyonluğunu üstelik kabul etmek istiyoruz. Ülkemizde gerçekleşecek olan çokça güzel bire bir bökelik olacak. Buraya ati olan kupayı bile topluluk halinde buradan yırtılmak istemiyoruz. Avrupa şampiyonasında güzeşte sene gol kralı, arz bol forvet ve bildirme altın aktör kendisine tamamladım. Bireysel ödüller bizi değme antlaşma motive mesabe ama bizim önceliğimiz seçkin ahit bando halinde kazanılan kupalar. Bunu düşündükten sonradan diğerleri üstelik peş peşe geliyor. Gol kralı olduğumda 11 golüm vardı. Acun kupasında da kupayı alarak bireysel ödüllerde vira etmek istiyoruz” şeklinde konuştu. – ERZURUMShare: