Osmaneli polisinden motor denetimi

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Düzenlilik Yazıhane Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Yazıhane Müdürlüğüne sadık ekiplerce motosikletlere müteveccih denetim yapıldı.

Kamu güvenliği ve trafik yönünden ateş oluşturan motosikletlerin tespit edilmesi, açıktan arakçılık ve motosiklet ve akülü bisiklet hırsızlığı olaylarının önüne geçilmesi amacıyla Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Idarehane Müdürlüğü ve Gidiş Geliş Fal Yazıhane Müdürlüğüne sınırlı ekiplerce motosikletler ve elektrikli bisikletlere müteveccih teftiş yapıldı. Yaz dönemi içerisinde yapılan motosiklet denetimlerinde 54 motosiklete toplamda 85 bin iki yüz elli iki Türk lirası para cezası maktu olup, 13 motosiklet trafikten men edildi.

Kamu ve Trafik güvenliğini tehlikeye sokan motosikletler ve şarjlı bisikletlerin tespiti ve arakçılık olaylarının gerçekleşmeden önüne geçilmesi üzere İlçenin değişik bölgelerinde denetimler gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamalarda motosiklette kask kullanımının önemi hakkında sürücüleri uyaran ekipler, plakasız ve kasksız motor kullananlara cezai işlem uyguladı.

Share: