Osmaniye Korkut Ağababa Üniversitesi depremde ölen öğretim görevlisi ve öğrencilerinin adını yaşatacak

YENMIŞ ÇAĞLAYANER – Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden iki öğretim görevlisi ile 28 öğrencinin adı, Osmaniye Korkut Dede Üniversitesinde (OKÜ) yaşatılacak.

Pazarcık ve Elbistan merkezli, 6 Şubat’ta meydana mevrut 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde OKÜ Afiyet Hizmetleri Iz Yüksekokulu tedrisat görevlileri Batuhan Delimsirek ve Ahmet Felek ile üniversitenin değişik bölümlerinde okuyan 28 mektepli yaşamını yitirdi.

Üniversite yönetimi, hayatını kaybeden tedrisat görevlileri ve öğrencilerin adının yaşatılması üzere karar aldı.

Alınan kararla üniversitenin belirlenen yerlerine tedris görevlileri Batuhan Atmaca ve Ahmet Kader’ın adı verilecek, öğrenciler üzere dahi hatıra köşesi oluşturulacak.

“Üniversitemizdeki tıpkısı yere isimlerini vereceğiz”

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Mufassal, AA muhabirine, haddinden fazla sayıda kişinin hayatını kaybettiği, binaların yıkıldığı depremler nedeniyle şişman üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Yaşanan nazik afetten çokça sayıda kişinin etkilendiğini anımsatan Tafsilatlı, şöyle bitmeme etti:

“Üniversitemizde çalışan iki öğretim görevlisi ve 28 mektepli hayatını kaybetti. Çalışanlarımızın yakınlarından da son edenler ve depremden aksi etkilenenler oldu. Vefat eden iki öğretim yardımcısı arkadaşımızın isimlerini yaşatmak, anılarına gocunmak tavzih etmek üzere program yapacağız. Senatomuzun akıllıca gördüğü üniversitemizdeki aynı yere isimlerini vereceğiz. Gine ahiret yolculuğu fail öğrencilerimiz amacıyla da ayrımsız anı köşesi yapmayı düşünüyoruz. İsimlerinin yazıldığı ve yakınlarının izni olursa fotoğraflarının da yer alacağı ayrımsız plaket düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu üstelik onların yıllar boyunca kalbimizde olacaklarının somut benzeri göstergesi. Onları kaybettik ancak hem bu iki öğretim yardımcısı arkadaşımızın hem bile öğrencilerimizin anıları bizimle yaşamaya devam edecek.”

Ince, hayatını kaybeden tedrisat görevlileri ve öğrencilerin aileleriyle yakından ilgileneceklerini belirtti.

Üniversitelerinde açıktan de olsa eğitimin başladığını nâkil Detaylı, devletin başka kurumlarıyla işbirliği içinde depremin yaralarının sarılması noktasında dahi çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.???????

Share: