Osmaniye’de iki familya arasındaki tartışmada tüfekler ateş aldı: 2 ölmüş, 3 yanık

Geçkin saat 21.00 sıralarında merkeze sınırlı Ser Mahallesi Mustafa İnce Sokak’ta Yüksek Misyon, iddiaya göre husumetli olduğu Canbolat ailesinin evine gitti. Lüp önünde Uğurlu ve Canbolat ailesinin fertleri ortada tartışma bundan sonra.

TÜFEKLERLE IZDIRAP AÇTILAR

Tartışmanın büyümesi üstüne iki taraf, birbirlerine kalaşnikof ayraç piyade tüfeği ve av tüfeğiyle izdirap açtı. Silahlı çatışmada, Hanım Canbolat, Ulu Iyi ve isimleri öğrenilemeyen 3 birey yaralandı. İhbar üzerine görüngü yerine polis ve keyif ekipleri gönderme edildi.

2 KİŞİ ÖLDÜ

Sağlık ekibi, yanı sıra kalaşnikof işaret tüfeğin bulunduğu Iyi’nun hayatını kaybettiğini belirledi. Dokunaklı yaralanan Hatun Canbolat ve 3 gönül ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Durumu yoğun olan Hatun Canbolat, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Yaralı 3 kişinin ise tedavisinin sürdüğü bildirildi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINDA

Polis, fenomen durumunda yaptığı incelemede kalaşnikof marka yaya tüfeği ile habbe avlusundaki av tüfeğine halk koyarken, siyahlara ilgilendiren haddinden fazla sayıda yersiz kapçık ile hartuç buldu. Silahlı uğraş ile ilgili haddinden fazla sayıda kişiyi gözaltına alan polis, soruşturmaya devam ediyor.Share: