Osmaniye’de ‘Kitap Fuarı’ kitapseverlere kapılarını açtı

Osmaniye’de ‘Pusula Fuarı’ kitapseverlere kapılarını açtı

Osmaniye Belediyesi vasıtasıyla bu sene 6’ncısı planlı ‘Pusula Fuarı’ küçümseyici tıpkı törenle kitapseverlere kapılarını açtı

OSMANİYE – Osmaniye Belediyesi aracılığıyla bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Tezkere Fuarı’ görkemli tıpkı törenle kitapseverlere kapılarını açtı.

Osmaniye Belediyesi’nin familya sahipliğinde ‘7’den 70’e okuyoruz sloganıyla 6’ncısı planlı ‘Tezkere Fuarı’ ziyaretçilerine kapılarını açtı. Musahabe programları ile birlikte çocuklara özel programların düzenleneceği tezkere fuarında, onlarca edip ve binlerce kitap okuyucularıyla buluşacak. Masal Park yanı sıra 3 bin 400 metrekarelik sınırlı alanda 10 devir süresince 09.00-20.00 saatleri ortada kitapseverlere zahir olacak olan fuarda tekmil görüşme etkinlikleri ücretsiz adına yapılacak.

Amaçlarının ülkenin değerlerini koruyacak olan nesillere yardım icat etmek olduğunu rapor eden Belediye Reisi Ayar Yağız, “Tezkere fuarımızın altıncısını düzenliyoruz. Amacımız, yıpranmamış yetişen neslin, özlük değerlerine topluluk çıkan, sanal dünyanın dışında üs hayatın var olduğunu bilici, kendilerine dirilik edilen ülkesinin değerlerini koruyarak yaşatacak olan nesillere katkı sağlamaktır. Tıpkısı zamanda Osmaniye’mizin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Fuarın gençlere ve çocuklara pusula okuma alışkanlığı kazandıracağını söyleyen Ilbay Erdinç Yılmaz, “Sabık sene fuara çokça rabıt olmuştu, bu sene elan balaban ilgi olmasını bekliyoruz. Pusula Fuarları kültürün ve medeniyetin yer kebir destekleyicilerindendir. Düzenlenen bu fuar siz gençlerimizin ve çocuklarımızın bir nice kitabı okumasına okazyon sunacaktır ve pusula kıraat alışkanlığı kazanılmasına oylumlu katkıları olacaktır”” diye konuştu.

Konuşmaları ardından Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Değer Karaca ve ayrıksı tören düzeni üyeleri protokol üyelerinin fuar alanını gezmesi ile tören sona erdi.

Share: