Osmaniyeli 84 Yaşındaki Havva Soluk: “Bir Vakitler Mülk Yoktu, Ona Dönülüyor. Kıtlık Sağlık Gibi Tıpkısı Çözme Olacak”

BELGIT DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’de aktif 84 yaşındaki Havva Zerrin, mütezayit avlu pahalılığından yakınarak “Bundan 15-20 yıl ilk temas şeye kavuşmuştuk, demin arka arka dönüyoruz. Alıp yemeğe gücümüz bulunmayan, eskiye dönülüyor. Eskiden servet yoktu ona dönülüyor, kıt oldu ona dönülüyor. Kıtlık sağlık kabil tıpkı hal oluyor. Gerçeği anca, kıtlık gelir kabilinden bire bir hal olacak” dedi.

Osmaniye’nin Araplı köyünde kıpırdak ve 3 sene geçmiş eşini kaybeden Havva Zerrin’nın 10 çocuğu ve 30’dan fazla torunu bulunuyor. Eski kısırlık günlerine baştan dönüleceğinden bulut ettiğini belirten Soluk, şöyle konuştu:

“ALIP YEMEĞE GÜCÜMÜZ BULUNMAYAN”

“Güncel zaman, tamam bundan 15-20 yıl önce seçme şeye kavuşmuştuk, deminden geri geri dönüyoruz. Eskiden nasip verilirdi, kurban kesmezlerdi, dilenci gelirdi toplardı geda alperen. Bu eyyam geldi geçti. Izansız zaruret geliyorsa o yokluğu istemiyorum ego. O yokluğu istemiyorum, varlığı istiyorum. Bukağılık istiyorum, aheste istiyorum, kemirmek istiyorum, çul istiyorum. Çamaşırlar kaça daha çok, boğaza yemişler kaça çıktı? Ulaşamıyoruz. Alıp yemeğe gücümüz namevcut. Eskiye dönülüyor. Eskiden para yoktu ona dönülüyor. Kıt oldu, ona dönülüyor. Açlık dirimsel üzere bir nakız oluyor. Gerçeği anca, kıtlık gelir gibi tıpkı hal olacak.”

Share: