Para şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

– Finans şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

BARTIN – Bartın’da dolandırıcılık operasyonunda aralarında finans şirketi sahibi olan Çaycumaspor Kulübü Başkanı E.E. ile birlikte aralarında ortaklık çalışanlarının da vadi aldığı 6 can tutuklandı.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş Büro Müdürlüğünce; kişinin kavrama yeteneğinin zayıflığından yararlanarak, vezneci ve itimat kurumlarının miftah kendisine kullanılarak, banka evet de değişik itimat kurumlarınca tahsis edilmemesi gereken kredinin açılmasını seçmek gibi yöntemlerle kalifiye ayyarlık suçu faaliyeti işledikleri değerlendirilen para şirketi çalışanları düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Operasyonda Çaycumaspor Kulübü Başkanı ve bire bir zamanda finans şirketi sahibi E.E.’nin üstelik aralarında 13 aynasız gözaltına alınırken şüphelilerin adreslerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda çokça sayıda cesaret sözleşmesi, vatandaşların emniyet bilgileri olan akıl defteri, 1 skor çek, haddinden fazla sayıda senet, kredi kartları, haddinden fazla sayıda geçim bozma belgesi, 7 skor vasıta sözleşmesi, 10 skor topçu lisansı, 1 skor ruhsatsız tabanca ve 70 skor kurşun ile çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan şirket sahibi E.E. ile alay malay B.Ü, E.A, E.G, C.A ve O.G çıkarıldıkları murafaa vasıtasıyla tutuklanırken 5 aynasız halkında adli kontrol kararı 1 şüpheli hakkında ise aile hapsi verildi.

Share: