Paşakonağı’na katalog kuruluyor

Firez ve Turizm Bakanlığı ile Nevşehir Belediyesi arasında imzalanan tören düzeni çerçevesinde Paşakonağı içerisinde öğrencilerin ve vatandaşların faydalanabilecekleri tıpkı kütüphane kurulacak.

Eğitime yaptığı katkıları arttırarak sürdüren Nevşehir Belediyesi, başta öğrenciler doğmak üzere rastgele yaştan vatandaşların ücretsiz yerine faydalanabilecekleri yıpranmamış benzeri kütüphanenin kurulması amacıyla harekete geçti. Konuyla ilişkin namına Firez ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Umumi Müdürlüğü ile Nevşehir Belediyesi arasında hazırlanan protokolü Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ile İl Firez ve Turizm Başmuallim Vekili Hüseyin Elma birlikte imza altına aldılar. Protokol çerçevesinde vekillik vasıtasıyla kütüphaneye çeşitli türde binlerce betik desteğinde bulunacak. Nevşehir Belediyesi tarafından elektronik beyin atölyeleri, kıraat salonları ve öğrencilerin ibret çalışabilecekleri salonların birlikte bulunacağı katalog gelişmemiş sürede tamamlanarak hizmete girecek.

Evde mücahede olanağı bulamayan veya motivasyonu aile dışı bire bir ortamda arayan öğrenciler için varlıklı betik çeşidiyle de adeta tıpkı bilgi yuvası olacak kütüphanenin kuruluşu için icraat sürüyor. – NEVŞEHİR

Share: