Pençe-Kilit şehidinden geriye canevi yarıcı sözler kaldı! “Benim vasiyetim” dedi izleyenler gözyaşlarını tutamadı

Piyon Astsubay Yusuf Ataş (21) Pençe-Kilit ameliyat bölgesinde şehit düştü. Elazığ Kovancılar ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Yusuf Ataş’ın Bingöl’de tüvana ailesine köşe bilgelik verildi.

EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Şehidin babası Nejat Ataş’ın Bingöl İl Güven Müdürlüğünde polis memuru olduğu öğrenildi. Ailenin yaşadığı çıkmaz ve eş Türk bayrakları ile donatıldı.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN”

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman yaptığı açıklamada, “Milletimizin başı esen olsun. Pençe-Kilit cerrahi müdahale bölgesinde martir olan Elazığlı hemşerimiz Pyd. Madun. Yusuf Ataş’a Allah’tan yağmur, ailesine ve ermiş milletimize esas sağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

VASİYETİ ORTAYA ÇIKTI

Piyon Astsubay Yusuf Tutturgaç (21), El-Kilit faaliyetler bölgesinde şehit düştü. Elazığ’ın Kovancılar ilçesi nüfusuna mukayyet olan Tutturgaç’ın vasiyeti içeren görüntüler ortaya çıktı. Ataş’ın çektiği görüntüde, “Benim vasiyetim. Hayattan yeryüzü çokça istediğim şey, yegâne kız çocuğum olsun istiyorum. Şayet ölürsem tek lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca kamu masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir de bayramda gidin annemim babamın elini öpün” ifadeleri vadi aldı.Share: