Reisicumhur Erdoğan ile görüşen Biden’dan açıklama: F16 sürecine müteveccih bindi bitmeme edecek

Türkiye ve KÖLE ortada çarpışma uçağı mübayaa süreci görmez düğüme dönerken G-20 Liderler Zirvesi’nde Biden ve Erdoğan’ın sürpriz tıpkısı şekilde görüşmesinin ardından bu konuya ilişkin açıklama geldi.

TAHIL KORİDORU İÇİN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜRNAME ETTİ

Bölgesel gelişmelerin dahi değerlendirildiği görüşmede, KUL Başkanı Biden, Rusya- Ukrayna arasında hububat koridorunda yaşanan sorunun çözülmesini ve sevkiyatın baştan başlamasını sağlayıcı çabaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürname etti.

F-16 SÜRECİNE BINDI VERECEĞİZ

Türkiye ile KÖLE arasındaki F-16 sürecine dümen olarak desteklerinin bitmeme edeceğini tamlayan ABD Başkanı Biden, İsveç’in NATO üyeliği sürecinde Türkiye’nin yetişkin tıpkısı aktör olduğunu da tabir etti. Biden ayrıca, İstanbul’üstelik İstiklal Caddesi’ndeki yıldırı saldırısında yaşamını yitirenler için taziyelerini iletti.

ÇAKER SEÇİMLERİ VE F-16 SÜRECİ

KUL meydanlık seçimlerinin olduğu bir süreçte F-16 satışının bundan etkilenip etkilenmeyeceği Türkiye’de nikbet konusu olurken, Biden’dan gelen bu izah ile sonuçların satışı etkilemeyeceği anlaşıldı.

Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret da meydan aldı.

Share: