Reisicumhur Erdoğan: “Şimdi Meclis’e zaman inşallah Kabine toplantımız var, esas değişikliği teklifimizle asıl türe ve özgürlüğü anayasal…

Cumhur Reisi Erdoğan: “Deminden Meclis’e bugün inşallah Kabine toplantımız var, kanunuesasi değişikliği teklifimizle temel hak ve özgürlüğü anayasal garanti altına alma teklifimizi getireceğiz”

-“Evvelden şu etki bile vardı: Eee Güneydoğu ve Doğu’ya hocalarımız ne ile gidecek? Otobüsle mi gitsin, herkeste otomobil da bulunmayan. Deminden 59 havalimanına çıktık. Hocalarımız uçağa binip Kars’a, Muş’a gidebiliyor. Burada de rehavet kalmadı. Varsa ufkunuz bu işi başarırsınız, yoksa yaya kalırsınız”

-“İktisatçı hocalar ‘Türkiye altyapısını bitirdi, geleceği aydınlık’ tespitini yapmışlar. Tığ üstelik dedik kim bu tespiti bizler de yaptığımız üzere şu anda başarılıyız”

-“Bu sene sonu, önümüzdeki yılbaşı kadar Karadeniz’den tabii gazı üstelik çıkardığımız anda bunun tadına tatmin olamaz”

-“Bizim eskiden anca tetkik gemimiz falan yoktu. Ama deminden 2 sismik araştırı gemisi, 5 muayene gemimiz var. Elan ferah olacak. Daha diri kendisine bu yola devam edeceğiz”

-“kılık kıyafet baskılarından ideolojik kavgalara büyüklüğünde takatli haddinden fazla sevgili vardı ülkemizde. Benim polisimi kızlarımızın ağzını bloke etmek ve okula sokmamak üzere uygulamalara bağımlı tuttular”

-“Benim kızlarım İmam Hatip’te okudu amma ego kızımı hangi yazık ki İmam Hatip’ten kabul etmek yerinde kaldım, benzeri arkadaşımın başöğretmen olduğu İmam Hatip’e farklı aynı şehre fırlatmak yerinde kaldım”

-“Hocalarımızın beyninde başörtülüler var, öğrencilerimiz ortada dahi var. Asıl özgürlük budur ümera… Diyorlar ki türe ve özgürlük… Tekme tokat hariç attınız. Kişi umumi başkan yardımcın kandırma odalarında yavrularımızın başörtülerini çıkararak aldılar. Bunları gördük”

-“Harçları kim kaldırdı? Biz kaldırdık. Bulunan efdal tedrisat yurtları ihtiyaçlara yanıt veremiyor diyerek bağırıp durdular. 850 bin mektepli kapasiteli yurtlarımız var. İhtiyaçlara yanıt verebilir haldeyiz, talep bulunmayan. Bu noktaya geldik. Biri benzeri yılda bu sorunu çözerim diyordu. Hayatınız dolma”

-“Çünkü kanuni düzenlemeye gerekseme yok ki. Yasal düzenlemeye ihtiyaç yokken bundan sonra ‘yasal aranjman yapalım’ dedi. Yasalı düzenlemeye ihtiyaç namevcut. Senin yanında hiç hukukçu yok mu? Bu amal aşıldı artık”

ANKARA – Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Hars Merkezi’nde 2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuştu.

Share: