Rize bili: Rize’de okulların basketbol potalarını meslek lisesi öğrencileri yapıyor

Rize’de okulların basketbol potalarını meslek lisesi öğrencileri yapıyor

RİZE Rize’de meslek lisesi öğrencilerinin ürettiği basket potaları ve masa tenis masaları ihtiyacı olan okullara gönderiliyor.

“Asıl Eğitimde 10 Bin Okul Projesi” çerçevesinde eğitimde okulların ihtiyaçları giderilmeye bitmeme ediyor. Rize’nin Ardeşen ilçesinde mevcut Ardeşen Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi Araba Teknolojisi alanında basket potaları üretildi. Okulun alan öğretmenleri ve 11 Araba Dizayn öğrencisi vasıtasıyla Rize ve Artvin illerindeki kâin okullara toplamda 62 adet pota yapıldı. Üretilen potalar 50 sayı beş potası, 6 sayı ortaokul potası ve 6 skor anaokulu potası olarak üretildi. Okulda yapılan basket potaları Rize’nin 10 ilçesinde kâin 17 okula basketbol potası verildi.

Öte yandan Giresun Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi eliyle Rize’nin 9 ilçesindeki 18 okula masa topu seti yaparak teslimatına başladılar.

Konu ile ait açıklamada bulunanan Rize İl Milli Yetişek Müdürü Açık Deniz Emen, “Bakanlığımızın yürüttüğü ‘Anne Eğitimde 10 Bin Meslek Projesi’ var. Bu projede okullarımızda iyileştirmeler yapılıyor. Bugünde bu projeyle ilişkin birt okuldayız. Hep 17 okula basketbol potası 18 okulumuza birlikte masa topu seti yapıldı. Yaptığımız potaların montajını yapıyoruz. Okullarımıza dağıtımlarını yapıyoruz. Basketbol potalarımız Ardeşen Ardeşen Mesleki ve Beceri Rum Lisesi eliyle üretildi. Burada şahsen öğrencilerimiz basketbol potalarını ürettiler. Giresun Giresun Mesleki ve Beceri Rum Lisesi tarafından masa tenisleri üretildi ve dağıtımları yapılıyor” şeklinde konuştu.

Share: