Rize Inanma Müdürü Nurettin Gökduman, 2022 yılını değerlendirdi Açıklaması

Rize Güvenlik Müdürü Nurettin Gökduman, Rize’nin asayiş anlamında yaşanabilir, emin ve erinçli tıpkısı il olduğunu söyledi.

Gökduman, Itimat Müdürlüğü toplumsal tesislerinde, matbuat mensupları ile bire bir araya gelerek, 2022 yılında kentteki güvenlik ve düzenlilik konuları ile ilişik bilgelik verdi.

Gökduman, Rize’nin rahat kentlerden biri olduğunu belirterek, “81 diyar içerisinde nüfusu homojen olan, herkesin birbirini tanıdığı ve nedeniyle cürüm işleme oranı de bağan ayrımsız kent.” dedi.

Ülke gündemini engelleme eden suç türlerine baktıklarında Rize’de faziletli oranda tıpkı cürüm el işi oranı olmadığını rapor fail Gökduman, “Parçalanmamış illerde olduğu kabil uyuşturucu kullanımı, dolandırıcılık, düzenlilik olayları ve kadına yönelik yol kabilinden vakalar ilimizde de oluyor. Bu ahval kontrolümüzde savaşım edilebilir seviyedeki taksirat. Geçen sene emniyet bölgesinde ayrımsız karı cinayeti yaşandı. Silah kaçakçılığı ile ilişkin mücadelemiz sürüyor. Rize’bile habersizce atölyelerde üretilen silahlar ülkemizin çeşitleri illerine gidiyor ve buralarda birtakım suçlarda kullanılıyor. Bunun önlenmesi üzere planlı çalışmalarımız sürüyor. 2022 yılında 485 habersizce cebe yakalandı.” diye konuştu.

Gökduman, 2022 yılında meydana gelen trafik kazalarına ait üstelik şunları kaydetti:

“Güzeşte yıl 4 trafik kazasında ne efsus ki 5 vatandaşımız hayatını kaybetti. 639 yaralamalı gidiş geliş kazasında 898 vatandaşımız yaralandı. Gidiş Geliş kazası yaşanmaması ve yaşanan trafik kazalarının ise ölümle sonuçlanmaması üzere lazım tedbirleri alıyoruz. Bizim tedbirlerimizin beraberinde vatandaşlarımızın bile kurallara uyması trafik kazalarını azaltacaktır. Metal ile mücadele kapsamında eski yıllarda bonzai ile savaşım edilirken sabık yıl metamfetamin yaygınlaşmaya başladı. Sabık sene 67 uyuşturucu operasyonu yapıldı. 501 kişiye esrar kısaltmak ve 108 kişiye ise imal ve ticaretini ayırmak suçundan iş yapıldı. İl Itimat Müdürlüğü kendisine yanlışlık ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

Share: